Čempioni sāk ar uzvaru, Losandželosas klubu derbijā uzvar “Clippers” (VIDEO)

23/10/2019 08:27

Iepriekšējās sezonas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempioni Toronto “Raptors” titula aizstāvēšanas kampaņu sāka ar uzvaru savu skatītaju priekšā ar 130:122 pagarinājumā pār talantīgo Ņuorleānas “Pelicans”.

“Raptors” basketbolisti pirms spēles saņēma savus NBA čempionu gredzenus. “Pelicans” komandas rindās debitēja jaunieguvumi Lonzo Bols un Brendons Ingrams, kamēr aizvadītā drafta pirmais numurs Zions Viljamsons vismaz pusotru mēnesi izlaidīs ceļgala traumas dēļ.

Spēles pirmo puslaiku ar piecu punktu pārsvaru noslēdza “Pelicans”, tomēr trešajā ceturtdaļā “Raptors” uzlaboja spēli, atspēlējot nelielo deficītu un noslēdzot trešo ceturksni ar nelielu pārsvaru. Ceturtajā ceturtdaļā turpinājās sīva cīņa, kamēr pagarinājumā savu NBA “play off” pieredzi nodemonstrēja tieši mājinieku līdzjutēju atbalstītie “Raptors”.

Līderu cienīgu sniegumu sezonas pirmajā spēlē demonstrēja Toronto basketbolisti Paskals Sjakams un Freds Vanflīts, kuri kopā guva 67 punktus. Kamerūnas spēka uzbrucejs 38 minūtēs sasniedza iespaidīgu “double double”: 18 atlēkušajām bumbām pievienojot 34 gūtus punktus. Arī Vanflīts guva 34 punktus, bet partnerus ar piespēlēm apgādaja septiņas reizes, kamēr ar 22 gūtiem punktiem palīdzēja saspēles vadītājs Kails Laurijs.

Savukārt zaudētājiem ar 22 punktiem izcēlās Ingrams, kamēr 16 pievienoja Dž. Dž. Rediks.

Savukārt otrā NBA mačā, kas tika aizvadīts šajā naktī, Losandželosas “Clippers” ar 112:102 pilsētas derbijā pārspēja “Lakers” basketbolistus. Abas komandas starpsezonā piedzīvojušas milzīgas pārmaiņas, bet “Clippers” rindās laukumā vēl nedevās iegūtais Pols Džordžs, kamēr “Lakers” sastāvā oficiālu debiju piedzīvoja Entonijs Deiviss.

Uzvarētāju rindās 30 punktus guva iepriekšējās sezonas NBA finālsērijas vērtīgākais spēlētājs Toronto “Raptors” rindās Kavai Lenards, kamēr pieredzējušais rezervists Lū Viljamss pieplusoja 21 gūtu punktu.

Zaudētājiem 28 punktus guva cits bijušais “Raptors” spēlētajs Denijs Grīns, kurš realizēja septiņus no deviņiem izmestajiem trejačiem. Entonijs Deiviss sakrāja “double double”: desmit atlēkušās bumbas un 25 gūti punkti, kamēr Lebrons Džeimss “flirtēja” ar “triple double” atzīmi.

Lebrons guva 18 punktus, izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem. Bez Grīna, Deivisa un Lebrona, neviens no “Lakers” spēlētajiem nespēja gūt vairāk par astoņiem punktiem.