NBA izplata oficiālu veselības un drošības protokolu gaidāmajai sezonai

NBA komisārs Ādams Silvers
NBA komisārs Ādams Silvers | Foto: The Score/Twitter

Nacionālā basketbola asociācija () izplatījusi komandām oficiālu paziņojumu par drošības un veselības protokolu gaidāmajai 2020./2021.gada sezonai, izklāstot rīcības plānu un nepieciešamās procedūras pandēmijas laikā.

Šajā nedēļas nogalē ir sākusies ikdienas spēlētāju un personāla testēšana, jo nākamajā nedēļā komandām sākas pirmssezonas treniņnometnes.

Individuālie treniņi līdz pirmdienai ir brīvprātīgi, taču no otrdienas līdz sestdienai ir paredzēti obligātie individuālie treniņi. Obligātie grupu treniņi komandām plānoti no 6. līdz 10.decembrim.

Vieni no galvenajiem dokumenta punktiem paredz noteikumus, ka neatkarīgu gadījumu skaits (kas nav plaši izplatīti starp spēlētājiem un personālu) vai neliela, “paredzama skaita” Covid-19 gadījumu skaits nerosina jautājumu par sezonas apturēšanu.

Ikvienam, kura testa rezultāts ir pozitīvs, ir divas iespējas kā atgriezties darbā – atgriezties pēc desmit vai vairāk dienu ievērotas karantīnas pēc pirmā pozitīvā testa vai simptomu parādīšanās, vai arī testa rezultāts ir negatīvs divas reizes pēc kārtas vismaz 24 stundu intervālā.

Jebkuram spēlētājam vai personāla pārstāvim, kura testa rezultāts ir pozitīvs, pat tad, ja nav simptomu, ir jāievēro 10 dienu pašizolācija. Pēc tam vēl divas dienas cilvēks tiks novērots individuāli.

Oficiālajā paziņojumā nav minēti kritēriji, kas varētu pamudināt NBA sezonu pārtraukt.

Cilvēku skaits komandu pārceļošanā no pilsētas uz citu pilsētu arī būs ierobežots līdz 45 cilvēkiem.

NBA eksperts Šams Šarnija vēsta, ka arī jaunajā sezonā, tāpat kā Orlando “burbulī” būs pieejams oficiāls, anonīms tālrunis, kurā varēs ziņot par iespējamiem drošības protokola pārkāpumiem.

Piektdien tika izziņots pirmssezonas grafiks ar 49 spēlēm (katrai komandai divas līdz četras spēles).

Jau iepriekš tika ziņots, ka jaunā NBA sezona startēs 22.decembrī un tajā paredzēts aizvadīt 72 spēles. Sezona beigsies 2021.gada maija vidū un finālspēles tiks pabeigtas jūlijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par