NBA komisārs neapmierināts ar brīvo aģentu tirgu un spēlētāju maiņu pieprasījumiem

Entonijs-Deiviss-Pelicans-sportazinas
Jeff Chiu/Associated Press

Nacionālās basketbola asociācijas () komisārs Adams Silvers paudis neapmierinātību ar šī gada brīvo aģentu tirgu, kā arī izteicies, ka nav normāli, ka spēlētāji publiski pieprasa maiņas viņu pārstāvētajām komandām.

Sākoties brīvo aģentu tirgum, jau pirmajās stundās bija noorganizēti vairāki darījumi. “Runājot par noteikumiem brīvo aģentu tirgū – mums pie tiem vēl ir daudz jāstrādā,” tiekoties ar NBA vadību, sacīja Silvers.

“Domāju, ka visas komandas vēlas būt vienlīdzīgās situācijās. Ir jābūt godīgiem principiem, taču šobrīd jau pirms brīvo aģentu tirgus sākas konkurējošo klubu sarunas ar spēlētājiem par lietām, kas nav atrunātas līgumos. Komandas ir sarežģītās pozīcijās, jo tām vēl pirms brīvo aģentu tirgus sākuma ir jālasa un jāklausās [baumas] par viņu spēlētājiem,” noteica Silvers.

“Mans uzdevums ir izveidot godīgus noteikumus visām komandām, kas ir jēgpilni un skaidri saprotami. Domāju, ka mums vēl pie tā ir jāstrādā,” turpināja komisārs.

Aizvadītajā sezonā ne vienu reizi vien basketbolisti publiski lika noprast, ka viņi pieprasījuši maiņas savos klubos. Piemēram, Džimijam Batlera pārstāvji paziņoja, ka viņš negrib spēlēt Minesotas “Timberwolves” sastāvā, kā arī Entonijs Deiviss gribēja pamest Ņūorleānas “Pelicans” klubu.

“Basketbolistam ir līgums, kas ir nozīmīgs abām pusēm. Komandas cenšas izpildīt līguma nosacījumus un to pašu sagaida arī no spēlētāja. Maiņu pieprasīšana nenāk par labu klubam un arī rada ne pārāk labu iespaidu par spēlētāju. Basketbolisti par savu reputāciju uztraucas tikpat ļoti, cik klubi, tādēļ šī problēma ir jārisina,” noteica Silvers.

NBA aprindās pēdējo gadu laikā visu jaunāko informāciju uzzina prestižākie reportieri, kuri to saņem no basketbolistu aģentiem. Līdz ar to mediji par spēlētāju līgumiem un citām lietām paziņo ātrāk nekā klubi paši.

“Līgai ir jābūt skatītājiem draudzīgai, taču pašreizējā situācija par to neliecina,” noslēdza Silvers.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par