NBA komisārs nosaka datumu, kad vajadzētu atsākties sezonai

Ādams Silvers, sportazinas.com
Ādams Silvers | Foto: Rick Bowmer/AP/Scanpix

Nacionālās basketbola asociācijas () komisārs kopā ar līgas ofisu informējis organizācijas valdi, ka 31. jūlijs ir mērķdatums, kad vajadzētu atsākties sezonai, ziņo “The Athletic” žurnālists .

Jau ziņots, ka NBA čempionāts tika apturēts marta vidū. Par iemeslu kļuva koronavīrusa Covid-19 konstatēšana Jūtas “Jazz” basketbolistam Rūdijam Gobēram, kurai sekoja vēl vairāku līgas spēlētāju inficēšanās un vēlāk pasludinātais ārkārtējais stāvoklis pasaules lielākajā daļā.

Šobrīd vairākas komandas jau atsākušas nodarbības savos treniņcentros. Pagaidām gan nav atļauti kontaktreniņi un komandas spiestas darboties nelielās grupās.

Tāpat nav skaidrības par to, kāds formāts tiks izvēlēts sezonas turpināšanai un kur tieši tiks aizvadīti atlikušie mači. Iepriekš tika vēstīts, ka NBA uzsākusi sarunas ar “Disney” par sezonas atsākšanu Orlando esošajā Disnejlendā. Iespējams, ka tur esošajā “Wide World of Sports” kompleksā notiks pilnīgi visas atlikušās sezonas spēles.

Ja agrāk tika plānots, ka čempionātu varētu atsākt jūnija beigās vai jūlija sākumā, tad šobrīd no Silvera teiktā var secināt, ka pirmie NBA mači pēc piespiedu pauzes tiks aizvadīti vien jūlija beigās.

Šodien kļuva zināmi arī klubu ģenerālmenedžeru aptaujas rezultāti. 53% no viņiem vēlas, lai čempionāts atsāktos ar “play-off” turnīru, savukārt vēl 27% vēlas, lai NBA aizvada “play-in” turnīru. Komandām, kuras šobrīd ieņem vietu ārpus izslēgšanas turnīra zonas, vienotā viedokļa par sezonas turpināšanu nav.

Tāpat lielākā daļa no ĢM vēlas, lai čempiona noskaidrošana tiktu pabeigta līdz 1. oktobrim. Tāpat par komandu komplektāciju atbildīgie darbinieki vēlas, lai līga atļauj pieteikt lielāku basketbolistu skaitu un lai klubiem ir lielāka elastība darbībās ar sastāvu. Iepriekš “New York Times” žurnālists Marks Steins ziņoja, ka NBA informējusi klubus par delegācijā iekļauto cilvēku skaita samazināšanu līdz 35 ierasto 50 vietā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par