NBA komisārs par izmaiņām noteikumos: Ja esi vesels spēlētājs, tev ir jāspēlē

18/09/2023 12:40
Nokopēts
Adams Silvers

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komisārs Adams Silvers komentējis līgas pieņemtos noteikumus par spēlētāju atpūtināšanu.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā NBA ieviesa bargākus nosacījumus saistībā ar spēlētāju atpūtināšanu (“load management”). Komandas nevarēs atpūtināt divus zvaigžņotus spēlētājus vienā spēlē. Par zvaigzni tiks uzskatīts spēlētājs, kurš pēdējo trīs sezonu laikā iekļuvis Zvaigžņu spēlē vai kādā no simboliskajām izlasēm.

Pēdējos gados spēlētāju atpūtināšana tika daudz apspriesta. Bieži vien tā tika izmantota “back-to-back” mačos jeb situācijās, kad bija jāspēlē divas dienas pēc kārtas. “Galu galā šie noteikumi ieviesti fanu dēļ, kā arī tāpēc, ka mēs šo problēmu esam aizveduši pārāk tālu. Šo noteikumu pieņemšana ir kā spriedums tam, ka mēs ar to nespējām tikt galā,” atzina Silvers.

Lai gan spēlētāju atpūtināšanas noteikumi jau sākotnēji tika ieviesti 2017./2018. gada sezonā, klubi šos nosacījumus stratēģiski mēģināja apiet, kā spēlētāja atpūtināšanas iemeslus bieži minot mazas traumas. “Tas nenozīmē, ka esam atgriezušies atpakaļ laikā un spēlētājiem ir jāspēlē ar traumām, vai arī viņiem nav nepieciešama atpūta. Taču šajā līgā ir princips – ja esi vesels spēlētājs, tev ir jāspēlē,” uzstāja NBA komisārs.

Galvenais uzsvars jaunajos noteikumos tiks likts uz to, lai komandas savus spēlētājus neatpūtinātu nacionālajā televīzijā pārraidītajās spēlēs, proti, mačos, kuriem būs visaugstākie reitingi. Klubiem tāpat būs jāmēģina kontrolēt tas, cik reizes sezonas laikā spēlētājam tiek dota vienas spēles atpūta, priekšroku šādam lēmumam dodot mājas, nevis izbraukuma spēlēs. Komandām tāpat būs jāatturas no spēlētāju piespiestas nelaišanas laukumā sezonas izskaņā (“shutting down”), kas ir bijusi ierasta prakse tad, kad klubi zaudē cerības iekļūt izslēgšanas spēlēs.

NBA aizliedz komandām atpūtināt divas zvaigznes vienlaicīgi

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām