NBA leģenda par Adetokunbo nākotni: Maikls Džordans pirmo reizi triumfēja 28 gadu vecumā…

Jannis Adetokunbo
Jannis Adetokunbo | AP

Nacionālās basketbola asociācijas () leģenda un sporta medija “TNT” raidījuma “Inside the ” vadītājs Čārlzs Bārklijs oponējis viedokļiem, kuri izskanējuši saistībā ar līgas vērtīgāko spēlētāju (MVP) Janni Adetokunbo.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Adetokunbo otro gadu pēc kārtas tika atzīts par regulārās sezonas vērtīgāko spēlētāju.

Zīmīgi, ka pastiprinātu uzmanību spēlētāja nākotnes plāniem ietekmē fakts, ka 2021.gadā viņš kļūs par brīvo aģentu. Tāpēc līgas iekšienē notiek diskusijas par Adetokunbo karjeras turpinājumu – vai spēlētājs paliks Milvoki “Bucks” rindās, vai tomēr noslēgs līgumu ar citu komandu.

Čārlzs Bārklijs izteica spilgtu piemēru spēlētāja uzticībai savam klubam un tā panākumu veidošanai, uzsverot, ka viens no pasaules leģendārākajiem basketbolistiem Maikls Džordans līdz 28 gadiem nebija izcīnījis NBA čempionu titulu. “Iedomājieties, ja Džordans būtu pametis Čikāgas “Bulls” 25 gadu vecumā…” komentēja Bārklijs.

“Cilvēki televīzijā komentē: “Viņš (Adetokunbo) vēl nav uzvarējis čempionātā!” Uz ko Bārklijs atbild ar vērtējumu, ka viņš vēlas, lai Adetokunbo kļūst vēl labāks spēlētājs, vēlreiz salīdzinot grieķu spēlētāja karjeras izaugsmi ar Džordana pirmo sezonu veikumu Čikāgas “Bulls” sastāvā.

Bārklijs savā vēstījumā liek uzsvaru uz treniņu un pilnveidošanās nozīmi – viņš vēlētos Adetokunbo redzēt līdzīgu attieksmi kā Džordanam. “Viņš varētu doties uz citu komandu un uzvarēt, bet tas nebūtu tas pats, kas izcīnīt titulu ar Milvoki.”

“Tāpēc es apbrīnoju Dirku Novicki – viņš nedevās uz citu komandu,” atzinīgi vērtē Bārklijs.

Pēc tam, kad Adetokunbo tika atzīts par šīs sezonas MVP, no viņa tiek gaidīti komentāri par tālāko rīcību. Vienā no intervijām ar Ziemeļamerikas sporta mediju ESPN Adetokunbo jau izteicās, ka viņš neredz iemeslu pamest “Bucks”, kamēr tā var pretendēt uz NBA čempionu titulu.

Šobrīd Adetokunbo ir devies uz mājām Grieķijā, lai apciemotu ģimeni un uzsver, ka par nākotnes plāniem un palikšanu Milvoki runās tad, kad būs pienācis īstais laiks.

Chuck on Giannis’ Future: "Michael Jordan didn’t win his first championship until he was 28… Can you imagine if Jordan left the Bulls at 25" from nba

Iepriekš “The Athletic” apskatnieks Šams Šaranija atklāja komandas plānus par Adetokunbo. Basketbolistam, kurš pēc nākamās sezonas var kļūt par neierobežoti brīvo aģentu, tiks piedāvāts “super-max” līgums – piecu gadu kontrakts par summu, kura svārstīsies no 221 līdz 233 miljoniem dolāru (187-197 miljoni eiro) atkarībā no algu griestiem.

Tikmēr “Yahoo sports” vēstīja, ka summa varētu sasniegt arī 254 miljonus dolāru jeb 214 miljonus eiro. Tas ir daudz vairāk, nekā var viņam spētu piedāvāt nākamajā vasarā jebkura cita komanda. Ja sportists parakstīs šo līgumu, tas būs visu laiku lielākais NBA vēsturē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par