NBA menedžeris, kurš par komandas naudu sev iegādājās lidmašīnu, saņēmis cietumsodu

Sakramento Kings, NBA, sportazinas.com
Foto: ABC30.com

Bijušais Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Sakramento “Kings” top-menedžeris notiesāts uz septiņiem gadiem cietumā, pēc tam, kad pierādīta viņa vaina vairāk nekā desmit miljonu dolāru zaudējumu radīšanā vienībai.

Deivids atzinis savu vainu noziegumos, finanšu shēmu radīšanā, kas “Kings” klubam radījusi zaudējumus 13,4 miljonu ASV dolāru apmērā. Deivids no 2011. – 2018.gadam bija “Kings” vienības finanšu direktors, bet viņa primārā atbildības sfēra bija naudas plūsmas nodrošināšana komandai.

Deivids vairāku gadu garumā piesavinājis milzīgas naudas summas, kas paredzētas klubam. Menedžeris par 110 miljoniem vienojies par Sakramento arēnas nosaukuma piešķiršanu “Golden 1 Credit Union” kompānijai uz 20 gadiem, bet naudu vēlējies arī redzēt savā, nevis kompānijas bankas kontā.

Funkcionārs izveidojis vairākas kompānijas, kuras izrakstījušas rēķinus uzņēmumiem, kuri vēlējušies izplatīt “Kings” atribūtiku vai iegūt tiesības uz preču zīmi, izmantot “Kings” logo savās reklāmās un cita veida darījumos. Šie uzņēmumi domājuši, ka naudu pārskaita Sakramento komandai, tomēr patiesībā tā nonāca Deivida menedžēto čaulas kompāniju kontos.

Vairāku gadu garumā Deivids ieguva 13,4 miljonus ASV dolāru, kas tika izmantoti, lai iegādātos virkni īpašumu Kalifornijā. Piemēram, par astoņiem miljoniem viņš iegādājās villu jūras krastā, bet vairāk kā par diviem miljoniem nopirka privāto lidmašīnu.

Tiesā Deivids skaidroja, ka iegādātos īpašumus plānojis veiksmīgi pārdot, bet naudu, par kuriem tie iegādāti atgriezt “Kings” komandas kasē, paturot peļņu par darījumiem savā kontā. Tomēr tiesnesis šādam skaidrojumam neticēja.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par