NBA regulārās sezonas neturpināšana varētu būt izdevīga “Mavericks”

Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Kristaps Porziņģis | Foto: Dalasas "Mavericks"

Nacionālās basketbola asociācijas () komandai Dalasas “Mavericks” regulārās sezonas neturpināšana varētu būt izdevīga.

NBA šobrīd vēl domā un lemj par to, kādā formātā turpināt sezonu. Scenāriji ir dažādi un viens no tiem ir neturpināt regulāro sezonu, bet sacensības uzreiz atsākt “play-off” izcīņā, ņemot vērā pašreizējo situāciju turnīra tabulā.

Kādēļ “Mavericks” tas var būt izdevīgi? Jo Dalasai pieder Goldensteitas “Warriors” 2020. gada drafta otrās kārtas izvēle, kas 2016. gadā tika iegūta Endrjū Boguta maiņā. Toreiz “Mavs” ieguva Bogutu, kā arī Goldensteita un Dalasa apmainījās ar savām otrās kārtas izvēlēm.

Šobrīd “Warriors” ir vienīgā komanda NBA, kas zaudējusi pat teorētiskas izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā, kā arī tā ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē. Tas nozīmē, ka Dalasai pienākas visaugstākā iespējamā otrās kārtas izvēle, proti, 31.

NBA drafta prognožu lapa “Tankathon” šobrīd prognozē, ka Dalasai varētu pienākties 18. kārtas izvēle pirmajā kārtā un 31. izvēle otrajā kārtā.

“Warriors” sastāvā pirms sezonas pārtraukšanas atgriezās Stefans Karijs un līdz ar to komanda regulārās sezonas turpinājumā, iespējams, vairāk uzvarētu nekā zaudētu, kas savukārt varētu “pavilkt” uz leju “Mavericks” otrās kārtas izvēli. “Warriors” galvenais treneri Stīvs Kers izteicās, ka Karijs netiks taupīts, neskatoties uz to, ka komanda jau zaudējusi cerības kvalificēties izslēgšanas turnīram.

Medijs “Dallas News” izsecinājis, ka 31. izvēle draftā pēdējos gados līmeņa ziņā nav būtiski atšķīrusies no spēlētājiem, kas izraudzīti pirmās kārtas beigās. Spilgtākais piemērs ir 2011. gadā ar 31. numuru izvēlētais Bojans Bogdanovičs, kurš šobrīd ir svarīgs spēlētājs Jūtas “Jazz” vienībā.

Ja sezona sāksies uzreiz no izslēgšanas spēlēm, tad Rietumu konferencē septītajā vietā esošā “Mavs” pirmajā kārtā spēlēs pret otrajā pozīcijā esošo Losandželosas “Clippers”. Tā būtu debija “play-off” mačos abām komandas zvaigznēm Kristapam Porziņģim un Lukam Dončičam.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par