NBA “Slam Dunk” konkurss viena žūrijas locekļa dēļ beidzās citādāk nekā plānots

Ārons Gordons, sportazinas.com
Ārons Gordons | Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācijas () “Slam Dunk” konkursam bija jānoslēdzas citādāk, taču viena žūrijas locekļa dēļ plāns izjuka.

Jau ziņots, ka šī gada “danku” konkursā triumfēja Maiami “Heat” spēlētājs Deriks Džounss, kurš finālā pārspēja Orlando “Magic” pārstāvi Āronu Gordonu. Lielākā daļa NBA fanu bija neizpratnē par šādu lēmumu, jo uzskatīja, ka panākums pienākas Gordonam.

Uzvarot Džounsam, arēnā skanēja fanu ūjināšana, bet balvas pasniegšanas brīdī bija vien nelielas ovācijas.

Respektablā ESPN žurnāliste Ramona Šelburna pēc pasākuma aprunājās ar vienu no žūrijas locekļiem – reperi “Common” – kurš atklāja interesantu niansi. Žūrijas locekļi bija kādreizējie basketbolisti Dveins Veids un Skotijs Pipens, tagadējā spēlētāja Kendeisa Pārkere, mūziķis “Common” un aktieris Čedviks Bousmens.

Džounss un Gordons veica vairākus “dankus”, kuri tika novērtēti ar maksimālajām atzīmēm un abi cīnījās līdz kādam tika ielikta zemāka atzīme.

Džounss ar pēdējo “danku” nopelnīja 48 punktus, bet Gordons – 47 un līdz ar to uzvarēja Maiami basketbolists. Reperis atklāja, ka visi žūrijas locekļi bija sarunājuši iedot abiem pēdējā raundā vienādas atzīmes un pārtraukt pasākumu, jo gan viens, gan otrs izpildīja iespaidīgus šedevrus. Visi pieci žūrijas locekļi bija nolēmuši paziņot par neizšķirtu.

Pēdējā raundā Gordons iespaidīgi pārlēca pāri vienam no visu laiku garākajiem NBA spēlētājiem Tako Folam (226 centimetri) un trieca bumbu grozā. Par to viņš saņēma tikai 47 punktus, kamēr Džounsa “danks” no apskatnieku skatpunkta nebija ne ar ko labāks.

“Domājām, ka pasākums beigsies neizšķirti,” atklāja reperis. “Sarunājām, ka būs neizšķirts, bet kāds no žūrijas neizdarīja tā, kā norunāts un es nezinu, kurš.”

“Common” un Pārkere vienīgie ielika desmitniekus, bet Veids, Pipens un Bousmens piešķīra devītniekus. Basketbola aprindās “noriets” tika Veids, jo viņš ir zināms kā “Heat” leģenda, bet Džounss spēlē tieši Maiami komandā.

Veidam gan bija atbilde uz šādiem pieņēmumiem. “Es nebiju vienīgais, kurš viņam iedeva deviņus punktus – to izdarīja trīs cilvēki. Gordons nezaudēs cieņu citu acīs, paliekot otrajā vietā. Viņš ir viens no spožākajiem līgas jaunajiem basketbolistiem, tomēr beigās mums – žūrijai, diemžēl, ir jāizlemj, kurš būs uzvarētājs.”

Pārlecot pāri Folam, NBA šī brīža garākais basketbolists nosmēja, ka šāds “danks” nemaz nebija iepriekš plānots. “Biju pārbijies līdz nāvei!”

Gordons pēc neveiksmes pateica, ka vairs nepiedalīsies šajos konkursos, jo jūtas apzagts, kamēr Džounss slavēja sevi, sakot, ka ir labākais “dankeris” pasaulē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par