NBA spāņu spēlētājs izveidojis pirmo profesionālo 3×3 basketbola komandu

26/06/2020 11:36

Spānijas basketbola izlases spēlētājs Marks Gazols savā dzimtenē izveidojis pirmo 3×3 profesionālo basketbola komandu, kas plāno piedalīties Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) rīkotajās sacensībās, vēsta portāls “Eurohoops”.

Žironas komanda dibināta 2014.gadā un tās īpašnieks, kā arī prezidents ir Gazols.

Zināms, ka šajā komandā spēlēs Načo Martins, Alekss Jorka, Ksavi Guirao, Serhi Pino, Serhio de la Fuente un Havi Vega. Komandas galvenais treneris būs Spānijas 3×3 izlases speciālists Haume Komass.

“Kā kluba kapteinis vēlos pateikties prezidentam par šādu iespēju. Esam priecīgi, ka varam būt daļa no komandas. Šo gaidījām jau ilgu laiku,” teica Martins. “3×3 ir citāds basketbols. Skatītāji spēles var vērot bezmaksas, tāpat arī pats sports līdzjutējiem ir interesants.”

“Mūsu mērķis ir sasniegt pasaules tūres “Masters” sacensības. Daži klubi jau man ir zvanījuši par šo projektu, kas noteikti ir laba zīme.”

Lai arī klubs dibināts 2014.gadā, pirmā basketbola komanda tika izveidota trīs gadus vēlāk. Klasiskā basketbola komanda no Žironas līdz šim spēlēja Spānijas pēc spēka trešajā divīzijā.

Pērn Prāgas, Džidas un Dohas “Masters” sacensībās uzvaru svinēja Latvijas komanda “Riga Ghetto Basket”, kurai vienīgajai bija pa spēkam svinēt panākumus trijos “Masters” turnīros.

Pieslēgties

Dienas fokusā

26/02/2021 12:35

Latvijas basketbola izgāztā iespēja – kad un kur būs nākamā?

Visiem labi zināms tikko piedzīvotais Latvijas vīriešu basketbola izlases fiasko 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, tāpat arī nesenie notikumi ar sieviešu valstsvienības netikšanu uz Eiropas čempionātu. Daudz apskatīts, analizēts…