NBA starpsezona uzņem apgriezienus – revolucionārs Morijs pievienojas “76ers”

Derils Morijs | Foto: AP Photo/David J. Phillip

Nacionālās basketbola asociācijas () komanda Filadelfijas “76ers” tuvākajā laikā parakstīs piecu gadu līgumu ar līgas revolucionāru Derilu Moriju. Viņš kļūs par komandas basketbola operāciju prezidentu, ziņo Ziemeļamerikas žurnālisti.

Jau ziņots, ka Morijs nesen negaidīti atkāpās no Hjūstonas “Rockets” ģenerālmenedžera amata. 48 gadus vecais speciālists sākotnēji pauda nostāju, kav viņš vēlas izskatīt citas profesionālās darbības sfēras, kurās varētu turpināt karjeru, kā arī viņš vēlētos pavadīt vairāk laika kopā ar saviem bērniem.

Tomēr “76ers” piedāvājumu izteica uzreiz pēc tam, kad viņš lauza līgumu ar “Rockets”. Acīmredzot, tas bija pietiekami vērā ņemams piedāvājums, lai speciālists pārdomātu un turpinātu darbu NBA apritē.

Darbu “76ers” ģenerālmenedžera amatā turpinās Eltons Brends, kā arī nesen komanda noalgoja kādreizējo Losandželosas “Clippers” galveno treneri Doku Riversu.

Morijs NBA vidē zināms, kā viens no zinošākajiem ģenerālmenedžeriem, kurš “Rockets” strādāja kopš 2007. gada. Morijs zināmā mērā ir NBA revolucionārs, jo ir spēcīgs analītiķis, kurš sastāvu un spēli būvē, balstoties uz skaitļiem un advancētiem statistikas rādītājiem. Morijs stingri atbalsta basketbolu, kurā dominē metieni no groza apakšas un trīspunktnieki, nevis pustālie metieni. Morija basketbola filozofija pat ieguvusi nosaukumu – “Moreyball”.

Morijs bija pirmais, kurš sastāvus komplektēja, izvērtējot katra spēlētāja sniegumu padziļināti analītiskāk. Ne vienmēr “Rockets” bijuši paši “uz papīra” talantīgākie spēlētāji, bet katrs no tiem bija ņemts ar konkrētu mērķi un lomu komandā. Sasummējot katra ieguldījumu, “Rockets” bieži vien nonāca pie tāda paša vai labāka rezultāta kā komanda ar, piemēram, trīs zvaigznēm.

Savukārt “Moreyball” princips ir aizstāt, piemēram, 20 punktu guvēju ar diviem 10 punktu guvējiem vai 15 atlēkušo bumbu spēlētāju ar diviem septiņu un astoņu bumbu basketbolistiem. Viņš bija pirmais, kurš lika lietā tikko NBA parādījušos padziļināto analītiku.

Pirms aizvadītās sezonas Morijs tikai ar vienu tvītu sagandēja NBA attiecības ar Ķīnu, kas līgai, spēlētājiem un “Rockets” īpašniekam radīja miljoniem dolāru lielus zaudējumus. Neskatoties uz to, klubs un arī NBA viņu aizstāvēja.

Morijs ir atbildīgs par Rasela Vestbruka piesaistīšanu sastāvam, kurš Hjūstonā nonāca pirms aizvadītās sezonas. Kopā ar Džeimsu Hārdenu gan viņiem neizdevās pacīnīties par NBA titulu. Tāpat Morijs pagājušajā sezonā ieviesa spēli bez centriem, kad tika aizmainīts Klints Kapela.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par