NBA starpsezonas lielākais darījums – Vestbruks kļūst par Bertāna komandas biedru

Rasels Vestbruks
Rasels Vestbruks | Foto: Michael Reaves/Getty Images/AFP

Nacionālās basketbola asociācijas () zvaigzne kļuvis par Vašingtonas “Wizards” spēlētāja Dāvja Bertāna komandas biedru.

“Wizards” uz Hjūstonas “Rockets” aizmainījusi 30 gadus veco saspēles vadītāju Džonu Volu un 2023. gada pirmās kārtas drafta izvēli, pretī saņemot 32 gadus veco Vestbruku.

Par iespējamo abu spēlētāju maiņu baumas cirkulēja jau ilgāku laiku, tomēr “Wizards” pārstāvji noraidīja šādu informāciju.

Vestbrukam un Volam ir vienas no lielākajām algām NBA. Vestbruks par brīvo aģentu kļūs 2023. gadā, bet līdz tam viņam ik sezonu jāsamaksā 41,4, 44,2 un 47,1 miljoni dolāru.

Arī Vols par brīvo aģentu kļūs 2023. gadā, viņam turpmākajos gados saņemot 41,3, 44,3 un 47,4 miljonus dolāru.

Abiem basketbolistiem līgumā ir iestrādāta “spēlētāja opcija”, taču ir jānotiek brīnumam, lai viņi atteiktos no ļoti iespaidīgās summas pēdējā līguma gadā.

Pieckārtējais Zvaigžņu spēles dalībnieks Vols pēdējo reizi laukumā gāja 2018. gada izskaņā, jo līdz šim brīdim viņš mocījies ar savainojumiem. Saspēles vadītājs izlaida visu aizvadīto sezonu, jo viņš pavisam nelāgā veidā pārrāva Ahilleja cīpslu, nokrītot mājās pa trepēm.

Tikmēr Vestbruks nav traumatisks spēlētājs, turklāt viņš ir 2017. gada regulārās sezonas vērtīgākais spēlētājs. Viņš deviņas reizes piedalījies NBA Zvaigžņu spēlē, divreiz kļūstot par šī izklaides mača MVP.

Vestbruks deviņas reizes ir iekļauts NBA sezonas simboliskajās izlasēs, kā arī viņš divreiz bijis līgas rezultatīvākais spēlētājs un divreiz labākais piespēlētājs. Savukārt 2014. gada “danku” konkursa čempions Vols tikai vienreiz bijis sezonas simboliskajā izlasē.

Vestbruks savas karjeras laikā piedalījies 878 regulārā čempionāta spēlēs, pamatsastāvā izejot 861 un vidēji iekrājot 23,2 punktus, 8,3 rezultatīvas piespēles un 7,1 atlēkušo bumbu.

Savukārt Vols spēles sācis 561 no 573 reizēm, vidēji izceļoties ar 19 punktiem, 9,2 piespēlēm un 4,3 bumbām zem groziem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par