NBA superzvaigzne Embīds laukumā varētu atgriezties šonedēļ

24/11/2021 22:47
Žoels Embīds

Parādījušās optimistiskas ziņas saistībā ar Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) superzvaigznes Filadelfijas “76ers” vienību pārstāvošā Žoela Embīda atgriešanos laukumā jau tuvākajā laikā. Interneta portāls “The Athletic” ziņo, ka centra pozīcijas spēlētaja trīs nedēļu ilgā pauze un būšana NBA veselības un drošības protokolā varētu tikt pārtraukta svētdien paredzētajā spēlē pret Minesotas “Timberwolves”. Kā otrs atgriešanās variants tiek minēta otrdienas spēle Filadelfijā pret Orlando “Magic”.

9. novembrī tika ziņots, ka Embīdam konstatēts pozitīvs Covid-19 tests, ko apstiprināja komandas galvenais treneris Doks Rivers. Saslimšanas rezultātā “76ers” līderis bija spiests izlaist astoņas spēles un par cik slimība atstāja iespaidu uz spēlētāja fizisko formu Embīds atsāka aktīvākus treniņus vien šajā nedēļā. Komanda bez sava labākā spēlētāja spēja tikt vien pie divām uzvarām astoņās spēlēs.

Ar līgas spīdekļa atgriešanos “76ers” būs optimālajā sastāvā pirmo reizi ilgākā laika periodā, jo mēneša sākumā no sastāva identiska iemesla dēļ izkrita Tobiass Heriss, kā arī nesen no protokola tika izņemts Matisse Thajbulls un Aizeja Džo. Šosezon nospēlētajās deviņās spēlēs Embīds vidēji izcēlies ar 21,4 gūtiem punktiem, 9,4 izcīnītām atlēkošajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm.

Filadelfijas komanda, kurai bija jāsaskaras arī ar neskaitāmām spēlētaju traumām spēja panākt uzvaru un zaudējumu bilanci 10-8. Par spīti tādu svarīgu basketbolistu, kā Embīds, Heriss, Denijs Grīns, Sets Karijs un Bens Simonss nebūšanai uz laukuma, “76ers” nesenākajā mačā spēja droši triumfēt pār Sakramento “Kings” ar rezultātu 102:94.