NBA un “Kings” pārtrauc izmeklēšanu Voltona lietā

Lūks Voltons, sportazinas.com
Lūks Voltons | Foto: NBA

Nacionālā basketbola asociācija () un šīs līgas komanda Sakramento “Kings” pārtraukusi izmeklēšanu vienības galvenā trenera Lūka Voltona lietā, pavēstījis medija “The Athletic” apskatnieks Šams Šaranija.

Jau ziņots, ka Voltons bija apsūdzēts seksuālā uzbrukumā “SportsNet” bijušajai žurnālistei Kelli Tenentai. Pēdējā informācija gan liecina, ka meklēšana ir pārtraukta, jo nebija pietiekami daudz pierādījumu, lai to turpinātu.

Līgas un arī “Kings” kluba vadība iepriekš atzina, ka šādas apsūdzības uztver ļoti nopietni, tādēļ lietas izmeklēšanā tika pieaicināti vairāki eksperti, kuriem ir liela pieredze šādu gadījumu apsūdzībās.

“Izmeklēšanas laikā tika nopratinātas vairāk nekā 20 personas, tajā skaitā arī treneris Voltons. Tāpat tika pārbaudīti daudzi dokumenti un citas liecības. Izmeklētāji vairākkārt uzrunāja Teneti liecināt, taču ar sava pārstāvja starpniecību viņa šo iespēju neizmantoja. Izmeklēšana tiek uzskatīta par slēgtu, ja vien neparādīsies jauni pierādījumi,” teikts “Kings” paziņojumā.

Minētā epizode norisinājusies laikā, kad Voltons strādāja par asistentu Goldensteitas “Warriors” komandā. Konkrēts iespējamā uzbrukuma datums netiek minēts, tomēr tas noticis pēc tam, kad pārdošanā nonāca Tenetas sarakstītā grāmata. Grāmata tika publicēta 2014.gadā.

Voltons bija Tenetas mentors, un viņa bija ieradusies uz viesnīcu, lai iedotu trenerim grāmatas kopiju. Viņš Tenetu ielūdzis uz savu viesnīcas numuriņu.

Apsūdzības lietā minēts, ka Voltons Tenetu iegrūdis gultā un uzsēdies viņai virsū, sākot skūpstīt kaklu, seju un krūtis. Voltons turpinājis viņu aiztikt krūšu un cirkšņa rajonā, bet Teneta kliegusi, lai viņš pārtrauc un mēģinājusi atbrīvoties. Galu galā Voltons viņu atbrīvojis, taču, Tenetai dodoties prom, atkal sācis skūpstīt viņas kaklu un ausis.

“Viņa baidījās, ka tiks izvarota,” minēts iesniegtajā apsūdzībā.

Teneta par uzbrukumu bija stāstījusi citām personām, bet līdz šim nebija iesniegusi sūdzību. Viņa arī apgalvo, ka Voltons turpinājis aizskart viņu laikā, kad speciālists strādāja par Losandželosas “Lakers” galveno treneri, bet pati strādāja “SportsNet” kanālā.

Voltons aprīļa vidū tika atbrīvots no “Lakers” galvenā trenera amata, bet dažas dienas vēlāk kļuva par “Kings” stūrmani, noslēdzot līgumu uz četriem gadiem.

39 gadus vecais Voltons par “Lakers” stūrmani kļuva 2016.gadā, tomēr nevienā no trim sezonām komanda nespēja iekļūt izslēgšanas turnīrā. Voltonam tā bija pirmā pieredze kādas NBA komandas galvenā trenera amatā, bet pirms tam viņš kā asistents strādāja Memfisas “Grizzlies” un Goldensteitas “Warriors” vienībās.

Bijušais uzbrucējs Voltons spēlētāja karjeras laikā divreiz “Lakers” sastāvā tika kronēts par NBA čempionu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par