NBA un spēlētāju asociācija uzsāk pārrunas par iespējamo algas samazināšanu

Bredlijs Bīls, sportazinas.com
Bredlijs Bīls | Foto: NBA

Nacionālās basketbola asociācija () un tās spēlētāju asociācija (NBPA) uzsākusi sarunas par basketbolistu algu samazinājumu, lai veiksmīgāk pārciestu Covid-19 vīrusa radītās sekas, vēsta portāls “Sportando”.

Kā vēsta apskatnieks Šems Karanija, NBA piedāvājusi spēlētāju algas no 15.aprīļa samazināt uz pusi, taču NBPA iestājas par 25% algas samazinājumu, sākot ar maija vidu.

Jau ziņots, ka līgas komisārs Edams Silvers pārtrauca spēles 11.martā pēc tam, kad Rūdijam Gobēram tika konstatēts koronavīruss. Arēnas ir slēgtas uz nenoteiktu laiku pat treniņiem, un nav skaidrs, kad un vai NBA sezona atsāksies.

Līdz šim izskanējuši vairāki iespējamie scenāriji, tostarp spēļu aizvadīšanas Lasvegasā, kurā ierasti noris Vasaras līgas mači. Lai arī NBA ir izskatījusi vairākus variantus, kas dotu iespēju atsākt sezonu, neviens no tiem pagaidām nav atbildis noteiktajiem drošības ierobežojumiem.

Ziemeļamerikas mediji jau dažas nedēļas vēsta, ka NBA sezona varētu atsākties vasaras pirmajā mēnesī, bet fināls, visticamāk, notiks augustā.

Pēdējo reizi pilna NBA sezona netika aizvadīta 2011./2012.gada sezonā, jo līga un spēlētāju asociācija nespēja vienoties par koplīgumu. Togad pirmie dueļi tika aizvadīti ap Ziemassvētku laiku, bet kopumā sezona sastāvēja no 66 spēlēm.

NBA saslimšana ar Covid-19 vīrusu tika konstatēta Losandželosas “Lakers”, Denveras “Nuggets”, Bostonas “Celtics”, Detroitas “Pistons”, Jūtas “Jazz” un citās vienībās, taču smagi saslimšanas gadījumi nav fiksēti.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par