NBA varbūtības – kā būtu, ja būtu?

Kevins Durants, sportazinas.com
Kevins Durants | Foto: USA Today

Nacionālā basketbola asociācija () šobrīd piedzīvo dīvainus laikus. Koronavīrusa Covid-19 pandēmija ir apstādinājusi sezonu uz nenoteiktu laiku un principā ir tikai divi scenāriji – vai nu turnīrs atsāksies vai arī tas tiks pārtraukts pavisam.

Pirmo variantu var sadalīt vēl vairākās daļās. Ja turnīrs atsākas, tad kāds tas būs? NBA komandām, kā nu kurai, vēl šajā sezonā bija palikušas 19, 18, 17, 16 vai 15 spēles, bet regulārajai sezonai bija jānoslēdzas 16. aprīlī. Ja turnīrs atsāktos aprīļa vidū, kas būtu visai optimistiska prognoze, pilnas regulārās sezonas aizvadīšanai būtu nepieciešams vēl mēnesis. Līdz ar to visi NBA procesi tiktu pagarināti par mēnesi, kas nozīmētu drafta, brīvo aģentu tirgus, jaunās sezonas, Vasaras līgas un citu aktivitāšu pārplānošanu.

Vēl citas versijas ir izspēlēt saīsinātu regulāro sezonu vai arī to vairs neturpināt un ja sezona atsāktos, uzreiz sākt “play-off” mačus, ņemot vērā pašreizējās situācijas Rietumu un Austrumu konferenču turnīra tabulās. Tādējādi, iespējams, tik ļoti nebūtu jāpārplāno visas NBA aktivitātes. Vēl cita versija būtu izspēlēt saīsinātas “play-off” sērijas, piemēram, līdz vienas komandas divām vai trijām uzvarām.

Tomēr atsākt sezonu ap 15. aprīli ir ļoti, ļoti optimistiska versija. Visdrīzāk, tā neatsāksies ap šo datumu un pēc tam līgai jau būs jāsāk domāt par vissliktāko iespējamo variantu – sezonas atcelšanu. Ja arī sezona tiks atcelta pavisam, kā tiks noteikts uzvarētājs? Vai tā būs komanda, kurai regulārajā sezonā ir labākā uzvaru un zaudējumu attiecība? Vai arī uzvarētājs nemaz netiks noteikts? Un vai sezonas izcilnieku balvas tādējādi netiks pasniegtas?

Skaidrs, ka NBA nevēlas pieļaut sezonas pilnīgu atcelšanu, taču šobrīd neviens vēl diemžēl nespēj stāties pretim Covid-19 un visiem ir jādejo pēc vīrusa stabules. Šobrīd vēl ir pārāk daudz neatbildētu jautājumu, tomēr ir dažas interesantas varbūtības, kas var piepildīties vienā vai otrā gadījumā.

Vai Bruklinas “Nets” šogad var aizcīnīties līdz finālam?

Attēlu rezultāti vaicājumam “duant erving”

Bruklinas komandai nākamā sezona ir svarīga, jo tajā komandas mērķis būs triumfēt NBA. Ierindā atgriezīsies traumētie Kevins Durants un Kairijs Ēvings, kuri dos nepieciešamo jaudu, lai “Nets” varētu kļūt par reālu titula pretendenti.

Taču, ja pārtraukums ievelkas par vienu, pusotru vai diviem mēnešiem un NBA nolemj neatcelt sezonu, kā arī atrod veiksmīgu risinājumu, lai izspēlētu “play-off” Ērvings un Durants teorētiski var atgriezties jau šosezon.

Internetā ir atrodami video, kur Durants visai labi izskatās treniņos, kā arī Ērvings varētu pagūt atgūties pēc pleca operācijas. Komandas ģenerālmenedžeris Šons Markss pēc operācijas atklāja, ka Ērvings varētu būt pilnā gatavībā uz “Nets” vasaras treniņiem.

Bruklina pašlaik ir septītā Austrumos. Tas nozīmē, ka pirmās kārtas pretiniece šajā gadījumā būtu Toronto “Raptors”, otrajā kārtā pretī varētu stāties Bostonas “Celtics” vai nestabilā Filadelfijas “76ers”, bet konferences finālā, visdrīzāk, nāktos tikties ar Milvoki “Bucks”.

Ērvings ir apliecinājis, ka spēj būt līderis izšķirošos momentos (video zemāk), bet Durants joprojām ir uzskatāms par vienu no planētas labākajiem spēlētājiem. Sastāvu papildina arī tādi vīri kā Spensers Dinvidijs, Deandrē Džordans, Džerets Alens un Kariss Leverts. Sastāvs ir pietiekami solīds, lai teorētiski “Nets” un tajā skaitā Rodios Kurucs iekļūtu NBA finālā jau šogad.

Vai Losandželosas “Clippers” maiņa izrādīsies sliktākā vēsturē?

Attēlu rezultāti vaicājumam “kawhi george”

“Clippers” pirms šīs sezonas aizmainīja visas savas tuvākās nākotnes investīcijas, lai iegūtu divas superzvaigznes – Kavai Lenardu un Polu Džordžu. Lai arī Lenards it kā tika parakstīts kā brīvais aģents, tomēr viņam bija savi nosacījumi. Kavai piekrita doties uz Losandželosu, taču komandai bija jāizpilda viņa vēlme un jāiegūst vēl viena superzvaigzne.

“Clippers” uzreiz veica maiņu ar Oklahomasitijas “Thunder” un ieguva Džordžu. Kavai tas apmierināja un arī viņš piekrita doties uz “Clippers”.

Tomēr Džordžs Losandželosas otram slavenākajam basketbola klubam izmaksāja ļoti daudz. Lai viņu iegūtu, “Clippers” aizmainīja veterānu Danilo Galinari un jauno zvaigzni Šeju Džildžesu-Aleksandru, kā arī tonnu ar nākotnes drafta izvēlēm (pirmās kārtas izvēles 2021., 2022., 2023., 2024., un 2026. gadā, kā arī “Thunder” ieguva iespēju apmainīties ar “Clippers” izvēlēm 2023. un 2025. gadā). Tieši šāda bija Džordža un Lenarda cena.

Viss būtu bijis kārtībā, ja abas superzvaigznes parakstītu ilgtermiņa līgumus, taču tas nenotika. Abiem ir kontrakts ar “Clippers” līdz 2022. gadam, taču gan Džordžs, gan Lenards var kļūt par neierobežoti brīvajiem aģentiem jau nākamajā vasarā, jo abu līgumos ir “player option”, kas nozīmē, ka viņi vienpusēji varēs izlemt vai palikt sastāvā vai nē.

Ja šī sezona tiks atcelta, tad var gadīties, ka “Clippers” ar abiem spēlētājiem aizvadīs tikai vienu pilnvērtīgu sezonu, jo 2019./20. gada sezona var zaudēt jebkādu jēgu, ja tajā netiks noteikts uzvarētājs.

Pieņemsim, ka nākamsezon “Clippers” neuzvar NBA. Vai Džordžs un Lenards būs ieinteresēti mēģināt to paveikt vēl vienu sezonu vai tomēr meklēt variantus citur? Ja abi paziņos, ka aktivizē savas spēlētāja opcijas un 2021. gadā pamet “Clippers”, tad oficiāli varēs paziņot, ka Losandželosas maiņa ir cietusi pilnīgu izgāšanos, jo komandai vairs nav pirmās kārtas izvēļu līdz 2027. gadam…

Vai Goldensteitas “Warriors” sesto reizi pēc kārtas iekļūs finālā?

Attēlu rezultāti vaicājumam “warriors champions”

Pēdējo gadu NBA dominējošākā komanda šobrīd ir vienīgā, kuras izredzes iekļūt “play-off” ir dzēstas. “Warriors” šosezon ir vājākā komanda līgā un tā pretendē uz augstu numuru šī gada draftā. Tas noticis tādēļ, ka divi tās līderi – Klejs Tompsons un Stefans Karijs šosezon vai nu nav nemaz spēlējuši vai spēlējuši nedaudz un nav spējuši palīdzēt “Warriors” būt konkurētspējīgai. Komanda šosezon eksperimentēja, mēģinot iespēlēt D’Andželo Raselu, kurš beigu beigās tik un tā tika iemainīts pret Endrjū Viginsu. Šī sezona Goldensteitai ir bijis ne šis, ne tas…

Nākamsezon Tompsons un Karijs būs atpakaļ, kopā ar komandu būs Dreimonds Grīns un jaunpienācējs Viginss. Pietam Goldensteitai pienāksies augsta drafta izvēle šī gada jauno talantu izvēles ceremonijā. Interesanti, ka eksperti šī gada draftu, kurā sagaidāms, ka startēs arī Artūrs Žagars, nevērtē pārāk augstu, taču jebkurā gadījumā “Warriors” tiks pie kāda augsta kalibra talanta.

Goldensteita piecas sezonas pēc kārtas ir spēlējusi NBA finālā un šajā sezonā sērija pārtrūktu. Tomēr, ja tā tiks apturēta un “play-off” nekad netiks izspēlēts, tad “Warriors” šo sezonu varēs neieskaitīt. Līdz ar to, ja nākamajā sezonā “Warriors” iekļūs finālā, klubs varēs uzskatīt, ka tajā ir spēlējis sešas sezonas pēc kārtas un nākamsezon Goldensteitas iekļūšana finālā ir pilnīgi reāla.

“Warriors” izslēgšanas turnīrā bijusi septiņas sezonas pēc kārtas, trīsreiz triumfējot NBA.

Vai Sanantonio “Spurs” tiks pie iespaidīga NBA rekorda?

Attēlu rezultāti vaicājumam “spurs”

“Spurs” izdevīgāks būtu sezonas atcelšanas scenārijs. Ja nenotiks “play-off” izcīņa un uzvarētāju nenoteiks, tad komanda saglabās iespēju turpināt savu iespaidīgo sēriju, proti, “Spurs” izslēgšanas spēlēs ir bijusi 22 sezonas pēc kārtas, bet šosezon pilnīgi noteikti šis rekords tiktu pārtraukts, ja sezona tiktu izspēlēta, jo vienība reālistiski nepretendē uz dalību izslēgšanas turnīrā.

Viss labais kādreiz beidzas un tas būtu noticis šajā sezonā, tomēr ja tā tiks atcelta, Sanantonio būs iespēja pagarināt sēriju nākamsezon un kļūt par absolūtu NBA rekordisti ar 23 “play-off” sezonām. Šobrīd 22 sezonas pēc kārtas ir “Spurs” un Sirakjūzas “Nationals”/Filadelfijas “76ers” vienībai, kas to uzstādīja laikā no 1950. līdz 1971. gadam. 1963. gadā “Nationals” pārtapa par “76ers”.

Sanantonio gan vispirms būtu jāatbrīvojas no veterāniem Lamarkusa Oldridža un Demara Derozana, kurus vajadzētu iemainīt pret drafta izvēlēm vai jaunajiem talantiem, lai varētu uzsākt pārbūvi. Māc šaubas, ka nākamsezon “Spurs” varētu cīnīties par “play-off”, taču komandas treneris joprojām būs Gregs Popovičs, tādēļ viss ir iespējams.

Vai Porziņģis piekto sezonu pēc kārtas “play-off” skatīsies TV ekrānā?

Latviešu basketbola zvaigzne vēl nekad nav spēlējis “play-off” un kurš gan varēja iedomāties, ka Kristaps NBA “play-off” teorētiski varētu debitēt tikai savā sestajā sezonā 25 gadu vecumā.

Porziņģis pirmajās trīs sezonās ar “Knicks” netika “play-off”, tad ceļgala traumas dēļ izlaida visu 2018./19. gada sezonu, bet šogad viņam atkal var nākties izlaist izslēgšanas turnīru, ja sezonu atcels. “Mavs” šogad ir stabila Rietumu konferences “play-off” vienība un šosezon cīnītos izslēgšanas mačos, tomēr koronavīrusa epidēmija var lemt citādāk.

Ja sezonu atcels, Porziņģis būs izlaidis piecas “play-off” izcīņas pēc kārtas un teorētiski šajā turnīra varētu debitēt tikai savā sestajā sezonā NBA. Ja neņem vērā šo sezonu, piemēram, Dāvis Bertāns “play-off” ir bijis līdz šim visās trijās savās NBA sezonās.

100% statistika ir arī Rodionam Kurucam, kurš izslēgšanas mačos bija savā pirmajā sezonā. Bertāna sērija šosezon gan, visdrīzāk, beigtos, kamēr Kurucs šosezon otro reizi pēc kārtas iekļūtu “play-off”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par