NBA Visu zvaigžņu spēles komandu drafts tiks pārraidīts televīzijā

Lebrons Džeimss, sportazinas.com
Lebrons Džeimss Foto: NBA.com

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vadība un spēlētāju asociācija (NBAPA) vienojušās par nākamgad paredzētās Visu zvaigžņu spēles spēlētāju drafta pārraidīšanu televīzijas tiešraidē.

Līgas vadība pirms pagājušās sezonas Visu zvaigžņu spēles Losandželosā pirmo reizi ļāva komandu sastāvus noteikt diviem kapteiņiem jeb spēlētājiem, kuri līdzjutēju balsojumā saņēma visvairāk balsis. Vispopulārākie fanu vidū izrādījās Lebrons Džeimss un Stefens Karijs, kuri vispirms izvēlējās savus partnerus starta pieciniekā, bet vēlāk arī pārējos komandas biedrus.

Atteikšanās no ierastā “austrumi pret rietumiem” formāta izpelnījās pozitīvas atsauksmes, taču vienlaikus gana liela kritika tika veltīta NBA vadības lēmumam tiešraidē (vai ierakstā) nepārraidīt spēlētāju izvēlēšanās procedūru. Kā viens no iemesliem šādam solim tika minēts nevajadzīgas uzmanības pievēršana spēlētāju savstarpējām attiecībām, ja, piemēram, Džeimss vai Karijs “draftē” kādu spēlētāju pirms cita, kas varētu izraisīt lieku un pārspīlētu ažiotāžu no medijiem vai līdzjutējiem.

“Kad apsēdāmies pie viena galda ar spēlētāju asociācijas pārstāvjiem un nonācām pie idejas par šo formātu, vienojāmies, ka nepataisīsim kaut ko, kas ir 100% pozitīvs par kaut ko, kas varētu potenciāli kaitēt spēlētājiem,” par 2018. gada formātu izteicās NBA komisārs Adams Silvers.

“Tomēr varbūt mēs to uztveram pārlieki konservatīvi, jo spēlētāju reakcija bija: “Mēs varam to pieņemt. Esam zvaigznes. Lai notiek drafts!” Tāpēc izskatās, ka mēs nākamgad televīzijā rādīsim šo draftu.”

2019. gada NBA Visu zvaigžņu spēles nedēļas nogale norisināsies no 15. līdz 17. februārim “Spectrum Center” Šarlotē. Atgādinām, ka pagājušajā gadā dalībai šajā prestižajā pasākumā tika izvēlēts arī latvietis Kristaps Porziņģis, taču februārī gūtais ceļgala krustenisko saišu plīsums liedza Ņujorkas “Knicks” zvaigznei iziet laukumā savā pirmajā Visu zvaigžņu spēlē. Uzvaru Džeimsa un Karija komandu duelī pērn ar rezultātu 148:145 svinēja Lebrons ar saviem partneriem.

 

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar