NCAA finālsacensībās vieglatlētikā startēs arī Lasmane

29/05/2022 13:04
Rūta Kate Lasmane

Bez daudzcīņnieces Kristīnes Blaževičas Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) finālsacensībās vieglatlētikā startēs arī tāllēcēja un trīssoļlēcēja Rūta Kate Lasmane, ziņo Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS).

Aizvadītās nedēļas nogalē Blumingtonā un Faijetvilā notika čempionāta priekšsacīkstes, kurās startēja 48 labāko rezultātu īpašnieki katrā no abām augstskolu grupām. Tikai 12 labākie no katras konferences ieguva tiesības startēt lielajā čempionātā. No 24 šogad ASV studējošiem Latvijas vieglatlētiem priekšsacīkstēm bija kvalificējušies pieci Latvijas vieglatlēti. Oskars Bambals startēja 800 metru distancē Blumingtonā, savukārt Faijetvilā tālumā un trīssolī lēca Lasmane un Darja Sopova. Trīssolī piedalījās arī Ieva Turķe. Savukārt Blaževiča, kura bija jau ieguvusi tiesības startēt Jūdžinā septiņcīņā, Faijetvilā skrēja barjeroto distanci, kā arī lēca augstumā.

Bambals 800 metru priekšskrējienu distanci veica vienā minūtē un 50,34 sekundēs un iekļuva nākamajā kārtā. Otrais skrējiens gan vairs nebija tik sekmīgs – rezultāts viena minūte un 51,16 sekundes deva tikai 22.vietu. Tikmēr Lasmane tāllēkšanā lēca 6,31 metr tālumā un izcīnīja astoto pozīciju, kas deva vietu finālsacensībās, savukārt Sopova ar 5,92 metru tālu lēcienu palika 34.vietā. Blaževiča ceturtdien startēja 100 metru barjerskrējienā un ar rezultātu 24,07 sekundes ierindojās 45.vietā.

Sacensību pēdējā dienā, sestdien, visveiksmīgākā atkal bija Lasmane. Trīssoļlēkšanas sektorā viņa veica tikai vienu – 13,73 metru tālu – lēcienu un kā trešā kvalificējās čempionātam Jūdžinā. Startam Jūdžinā tuvu bija arī Ieva Turķe, kura ar 13,05 metriem sasniedza savu gada labāko rezultātu un ierindojās 15.vietā. Sopova ar rezultātu 12,55 metri ierindojās 30.vietā. Savukārt Blaževiča augstlēkšanas sektorā veica augstumu 1,66 metri un palika 46.vietā.

Līdz ar to NCAA čempionātā Jūdžinā no 8. līdz 11.jūnijam startēs divas Latvijas vieglatlētes – Lasmane tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā, kā arī Blaževiča septiņcīņā. Pērn Blaževiča septiņcīņā izcīnīja bronzas medaļu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
11/08/2022 22:11

NBA iemūžina sesto numuru, Porziņģi tas neskars

Nacionālā basketbola asociācija (NBA) par godu nesen mirušajai līgas leģendai Bilam Raselam lēmusi izņemt no aprites sesto numuru, taču latvietim Kristapam Porziņģim nebūs jāizvēlas cits numurs. The NBA will retire…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām