NCAA komandas treneris: NBA vienībām ir jāapsver ideja ar pirmo numuru draftēt Beretu

Rovans Aleksandrs Berets, Zions Viljamsons, sportazinas.com
Foto: Sportsnet

Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) pirmās divīzijas čempionāts basketbolā vīriešiem komandas Džordžijas “Tech” galvenais treneris Džošs Pastners nav 100% pārliecināts, ka būs gaidāmā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta pirmais numurs.

NBA drafts risināsies 20. jūnijā, bet par tā galveno favorītu tiek uzskatīts spēka uzbrucējs Zions Viljamsons no Djūkas Universitātes, kamēr labāko trijniekā visai droši būs Viljamsona komandas biedrs un Temetriuss Džamels Morants no Marejas štata universitātes.

“Ņujorkas “Knicks” komandai būtu ar pirmo numuru jāizvēlas Viljamsons, nevis Berets, pat ja vienības vadība uzskata citādāk,” sacīja Pastners. “Ņujorkas komandas līdzjutēji šādu gājienu vienkārši nesaprastu. Zinu, ka ir dažas NBA komandas, kuras draftā labprātāk iegūtu otro numuru, lai savā īpašumā iegūtu tieši Beretu.”

“Jebkurā gadījumā – viņi abi ir potenciālās NBA zvaigznes, tomēr nevar noliegt Viljamsona faktoru biļešu tirdzniecībā un mārketingā. Kādreizējais ASV prezidents Obama un līgas superzvaigzne Lebrons Džeimss negāja skatīties Djūkas komandu NCAA čempionātā, bet gan Viljamsonu,” turpināja Pastners.

“Viljamsons būtu jāizvēlas no tāda aspekta, ka viņš patīk līdzjutējiem, tomēr komandām nopietni vajadzētu apsvērt Bereta draftēšanu ar pirmo numuru. Jāsaka gan arī, ka Morants ir ļoti labs spēlētājs un viņa statistika ir iespaidīga,” sacīja Pastners.

Treneris arī uzskata, ka Viljamsons ir pietiekami fiziski attīstīts, lai viņš varētu kandidēt arī uz Nacionālās futbola līgas (NFL) draftu. “Kad pirmo reizi viņu ieraudzīju, domāju, ka Zions ir [amerikāņu] futbola spēlētājs. Viņš ir ļoti ātrs, ņemot vērā ķermeņa specifikācijas – šādu talantu Viljamsonam ir devis Dievs.”

“Visi viņu salīdzina ar Lebronu. Ziniet, ļaujiet puisim atpūsties. Viņš vēl nav šajā līmenī. Zions būs labs spēlētājs, taču ļaujiet viņam gūt pirmos punktus NBA. Domāju, ka viņš būs “double-double” spēlētājs sava atlētisma dēļ, taču tas nenozīmē, ka Zions būs visu laiku labāko 50 basketbolistu sarakstā,” noslēdza Pastners.

Šobrīd pēc “Tankathon” pieejamajiem datiem visaugstākās izredzes jeb 14% iegūt pirmā numura izvēli ir “Knicks”, Klīvlendas “Cavaliers” un Fīnikas “Suns” komandām. Tālāk ceturtā ar 12,5% ir Čikāgas “Bulls”, bet piektā ar 10,5% ir Atlantas “Hawks”.

Savukārt Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” saglabā 6% iespēju tikt pie pirmā numura. Dalasai gan jācer, ka izlozes laikā tā tiks pie TOP 5 izvēles. Pretējā gadījumā “Mavs” pirmās kārtas izvēle nonāks “Hawks” rīcībā un pirmā kārta “Mavericks” būs jāizlaiž. Tas ir nosacījums, kas tika ietverts pērnā gada drafta laikā, kad “Hawks” uz “Mavericks” aizmainīja Luku Dončiču pret pirmās kārtas izvēli un Treju Jangu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par