Neapmierinātā “Red Wings” un vairāki citi NHL klubi vēlas mainīt drafta loterijas noteikumus

24/10/2020 13:23

Piektdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubu ģenerālmenedžeru sanāksmes galvenā tēma bija iespējamās izmaiņas drafta loterijas noteikumos, divu stundu ilgajai sanāksmei lielākoties tiekot veltītai tieši šim jautājumam, ziņo “Sportsnet” insaideris Eliots Frīdmans.

“Komandas aicinājušas līgu mainīt drafta loterijas formātu, lai palielinātu turnīra tabulas viszemāko vietu īpašnieču izredzes,” atklāj Frīdmans. “Lai gan ir saprotams, ka šī gada situācija bija unikāla un neierasta, Detroitas “Red Wings” tāpat bija neticami apbēdināta, ka drafta loterijā izdevās iegūt vien 4.izvēli.”

“Šādu priekšlikumu atbalsta vairāki līgas klubi, taču līga esot pieprasījusi konkrētus priekšlikumus,” atklāj insaideris.

Jau ziņots, ka šī gada NHL drafta loterijā, kas norisinājās jūnija beigās, drafta pirmā izvēle netika nevienai no septiņām līgas vājākajām komandām, šādai situācijai notiekot pirmo reizi NHL drafta loterijas vēsturē. Kas tāds bija iespējams pateicoties koronavīrusa pandēmijas apstākļos pirmo reizi ieviestajai “play-in” kārtai.

Izlozē noskaidrojās, ka otrā izvēle piederēs “Kings”, trešā un piektā “Senators”, bet ceturtā “Red “Wings”. Kā norāda Frīdmans, tieši “Red Wings” ir visvairāk neapmierināta ar šādu iznākumu, jo iepriekš tai bija procentuāli lielākās iespējas (18,5%) iegūt drafta pirmo izvēli.

Rezultātā, kā viena no astoņām komandām, kas izstājās “play-in” jeb kvalifikācijas pirmajā kārtā, pirmo izvēli ar 12,5%  varbūtību ieguva Ņujorkas “Rangers”, kas vēlāk draftā izraudzījās 18 gadus veco kanādiešu uzbrucēju Aleksisu Lafrenjē. Hokejists aizvadītajā sezonā Kvebekas junioru hokeja līgā (QMJHL) izcēlās ar 112 (35+77) punktiem 52 spēlēs.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Bobs Hārtlijs
26/07/2021 17:29

Hārtlijs pamet Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatu, zināms viņa aizvietotājs

Līdzšinējais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs aizņemtības dēļ Kontinentālās hokeja līgās (KHL) komandā Omskas “Avangard” vairs nepildīs galvenā trenera funkcijas valstsvienībā, ziņo Latvijas Hokeja federācija (LHF). Viņa vietā…