Neapstādināmais Hālands 38 minūtēs iesit otro “hat-trick” pēc kārtas; “Liverpool” fantatiski izglābjas

01/09/2022 00:01
Ērlings Hālands

Anglija

Anglijas premjerlīgas 5. kārtas trešdienas mačos visspilgtāk izcēlies Mančestras “City” starpsezonas jaunieguvums Ērlings Hālands. “City” savā laukumā ar rezultātu 6:0 neatstāja nekādas cerības Notingemas “Forest” vienībai.

Norvēģu supertalants jau mača pirmajā puslaikā atzīmējās ar “hat-trick”. Vispirms 12. minūtē pēc stūra sitiena izspēles kombinācijas Fils Fodens soda laukumā atrada norvēģi, kurš cīņā ar pretinieku aizsargu bumbu raidīja vārtos. Pēc tam 23. minūtē pēc “Forest” vārtsarga Dīna Hendersona kļūdas “City” futbolisti izspēlēja bumbu tā, ka Hālands vārtu priekšā palika pilnībā nepieskatīts, savukārt 15 minūtes vēlāk Mančesteras klubs atkal izmantoja situāciju pēc stūra sitiena, kad pēc vairākiem centrējumiem, uzbrucējam atrodoties uz vārtu līnijas, Hālands ar galvu raidīja bumbu Hendersona cietoksnī. Otrais “hat-trick” pēc kārtas  un deviņi vārti piecās spēlēs – tik daudz golus neviens spēlētājs premjerlīgas vēsturē savos debijas mačos nav guvis.

Otrajā puslaikā “City” ar precīziem sitieniem atzīmējās arī Žuau Kanselu un cits komandas papildinājums, argentīnietis Hulians Alvaress, kurš atvēra savu kontu Mančestrā, atzīmējoties ar diviem goliem.

Londonas “Arsenal” kuriozi ielaistu vārtu dēļ gandrīz zaudēja punktus pret “Aston Villa”. Mačā dominējot un pirmajā puslaikā izvirzoties vadībā, mača 74. minūtē “Aston Villa” pussargs Duglass Luiss veica stūra sitienu un bumba, nepieskaroties nevienam spēlētājam soda laukumā, lidoja “Arsenal” vārtos.  “Lielgabalnieki” gan izglābās, brazīlietim Gabrielam Martinelli 77. minūte izraujot uzvaru. “Arsenal” piektā uzvara tikpat mačos un vieta premjerlīgas tabulas augšgalā.

Citos mačos “Bournemouth” un Vulverhemptonas “Wanderers” noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0, uzvarētājs netika noskaidrots arī Londonas derbijā starp Totenhemas “Hotspur” un Vesthemas “United” (1:1), kamēr “Liverpool” fantastiski izglābās un kompensācijas laika astotajā minūtē izrāva uzvaru pret  Ņūkāslas “United” (2:1). Mača varonis bija portugālis Fabiu Karvalju, kurš pēc cīņas soda laukumā bumbu raidīja zem vārtu pārlikņa.

Francija

Pēc “klupiena” 4. kārtas mačā pret “Monaco” (neizšķirts 1:1), Parīzes “Saint-Germain” atgriezās ierastajā formā un ar rezultātu 3:0 pieveica “Toulouse”. Brazīlijas zvaigzne Neimars un franču supertalants Kilians Mbapē atzīmējās ar vārtu guvumiem, kamēr Lionels Mesi abos golos atzīmējās ar rezultatīvām piespēlēm. Ar precīzu sitienu izcēlās arī Huans Bernats.

Zvaigžņotais trio šosezon atzīmējies ar lielisku statistiku – Neimaram septiņi vārtu guvumi un sešas rezultatīvas piespēles piecos mačos, Mbapē kontā pieci precīzi raidījumi, kamēr Mesi papildus trīs goliem četras reizes arī asistējis partneriem.