Neapturamais Arokadare iesit trīs golus un kaldina “Valmieras” uzvaru

07/08/2020 20:12
Toluvalase Arokodare

Pateicoties Toluvalases Arokodares trim gūtajiem vārtiem, “Valmierai” “Optibet” virslīgas 13.spēļu kārtas ievadā izdevās viesos pārspēt “Tukums 2000″/TSS komandu, bet “Daugavpils” Rīgā sagrāva turienes “Metta”.

“Tukums 2000″/TSS mājās bija tuvu vismaz neizšķirtam, taču piekāpās “Valmierai” ar 2:3 (1:1).

Jau piektajā minūtē krita pirmie vārti, Ērikam Punculam apsteidzot aizsargu un piespēlējot paralēli vārtiem, kur acīgākais bija Toluvalase Arokodare, kurš ar desmit vārtiem ir rezultatīvākais virslīgas futbolists.

Iniciatīva piederēja mājiniekiem, un 22.minūtē viņi pēc stūra sitiena izlīdzināja rezultātu. Bumba atleca pie Emekas Basila, kurš to raidīja vārtu labajā apakšējā stūrī, – 1:1.

55.minūtē mājinieki jau izvirzījās vadībā, bumbai cīņā tuvojoties viesu vārtiem un cīņā pāri vārtsargam to savos vārtos raidot Krišam Kārkliņam.

63.minūtē pēc ideāla Daniila Skopenko centrējuma no labās puses uz vārtsarga laukuma robežas manīgākais atkal izrādījās Arokodare, vārtu skaitu virslīgā palielinot līdz 11.

90.minūtē Arokodare guva arī trešos vārtus spēlē un 12. – sezonā, pēc tālas piespēles apskrienot Dāvi Srodu un apspēlējot arī vārtsargu Ivanu Baturinu, – 3:2.

Pirmajā abu komandu tikšanās reizē “Valmiera” savā laukumā bija pārāka ar 2:0.

Citā mačā “Metta” savā laukumā atzina “Daugavpils” pārākumu ar 1:4 (0:1).

35.minūtē viesus vadībā izvirzīja Idovu Akintola.

Otrā puslaika 59.minūtē pārsvaru dubultoja Andrejs Kovaļovs.

75.minūtē Rendijs Šibass samazināja vārtu starpību līdz vieniem – 1:2, precīzs raidījums spēles 85.minūtē padevās Marko Regžam, kuram tie bija jau trešie vārti čempionātā, bet kompensācijas laika otrajā minūtē rezultātu graujošu daugavpiliešu labā padarīja Kirils Makejevs – 4:1.

Abu komandu pirmajā tikšanās reizē Daugavpilī mājinieki bija pārāki ar 4:2.

Vēl vienā spēlē piektdien “Skonto” stadionā plkst.20 Latvijas čempione futbolā “Riga” uzņems “Jelgavu”. Maču tiešraidē translēs kanāls “Sportacentrs.com TV”.

Sestdien 13.kārtā savstarpēju spēli aizvadīs “Spartaks” – “Ventspils” un RFS – “Liepāja”.

Virslīgas līderpozīcijās ir “Riga”, kas pēc 12 mačiem iekrājusi 33 punktus. Par pieciem punktiem mazāk 12 spēlēs ir RFS, trešo vietu ar 21 punktu 13 dueļos ieņem “Valmiera”. 18 punkti 11 cīņās ir Jūrmalas “Spartakam”, 15 punkti 13 spēlēs ir “Daugavpilij”, bet 12 mačos – “Ventspilij”. “Jelgavai” ir 14 punkti 12 spēlēs. Tālāk ar 12 punktiem 13 mačos ir “Metta”, 11 punkti tikpat spēlēs ir “Liepājai”, bet “Tukums 2000″/TSS ticis pie četriem punktiem 13 dueļos.

Šajā sezonā virslīgā startē desmit komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn un par divām vairāk nekā aizpērn. Tāpat šosezon virslīgā leģionāru limits paaugstināts līdz astoņiem spēlētājiem. Tas nozīmē, ka laukumā vienlaicīgi jābūt vismaz trim asociācijā sagatavotiem spēlētājiem. Pērn limits bija pieci ārvalstu spēlētāji.

Tāpat kā daudzās citās valstīs pēc koronavīrusa pauzes virslīgas čempionāta reglamentā 2020.gada sezonā ir palielināts atļauto spēlētāju maiņu skaits no trim līdz piecām.

Trīs mēnešu piespiedu pauzes dēļ šosezon četru plānoto apļu vietā tiks aizvadīti trīs.

Pērn par Latvijas čempioni tika kronēta “Riga”, bet savu pirmo trofeju kluba vēsturē ieguva RFS, kas uzvarēja valsts kausa izcīņā.