Neapturamais Kostičs un Frankfurte aizsūta mājās titulēto “Barcelona”

14/04/2022 23:58
Filips Kostičs

UEFA Eiropas līga

Šovakar UEFA Eiropas līgas ceturtdaļfināla atbildes spēlē Frankfurtes “Eintracht” vienība ar rezultātu 3:2 apspēlēja Spānijas grandu “Barcelona”, iekļūstot pusfinālā. Pirmais abu komandu duelis Vācijā noslēdzās 1:1.

Divus vārtus “Eintracht” klubs guva pirmajā periodā. Vispirms jau mača ceturtajā minūtē piešķirto 11 metru soda sitienu realizēja Filips Kostičs, bet pēc 32 minūtēm Vācijas komandas pārsvaru pēc Kostiča piespēles palielināja kolumbietis Rafaels Bore. Savukārt trešo bumbu Barselonas vienības vārtos 67. minūtē raidīja Kostičs. Interesantākie notikumi norisinājās otrā puslaika kompensācijas laikā, kad tā pirmajā minūtē vienus vārtus Spānijas komandai atguva Serhio Buskets, bet 10. minūtē ar 11 metru soda sitienu otros vārtus “Barcelona” atnesa Memfiss Depajs.

Tikmēr pusfinālā kā pirmā iekļuva Vācijas “RB Leipzig”. “RB Leipzig” viesos ar 2:0 (1:0) pieveica Bergāmo “Atalanta”, divu spēļu summā uzvarot ar 3:1. 18.minūtē rezultātu atklāja Kristofers Nkunku, bet 87.minūtē viņš realizēja arī 11 metru soda sitienu. Savukārt pārliecinoši pusfinālā iekļuva Vesthemas “United”, kas viesos ar 3:0 (2:0) apspēlēja Lionas “Olympique”, divu maču summā uzvarot ar 4:1. 38.minūtē rezultātu atklāja Kreigs Dausons, bet sešas minūtes vēlāk 2:0 panāca Deklens Raiss. 48.minūtē mājinieku stāvoklis jau kļuva katastrofāls, 3:0 panākot Džerodam Bovenam.

Pusfināla pirmās spēles notiks 28.aprīlī, bet otrās – 5.maijā. Šīs sezonas fināls norisināsies 18.maijā norisināsies Seviljā. 2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Gdaņskā “Villarreal” pēc 1:1 pamatlaikā un papildlaikā ar 11:10 pēcspēles sitienos pārspēja Mančestras “United”.

UEFA Konferences līga

“AS Roma”, Marseļas “Olympique” un Roterdamas “Feyenoord” ceturtdien UEFA Konferences līgas pusfinālā pievienojās Lesteras “City”, kura tur bija iekļuvusi dienas agrajā spēlē.  “AS Roma” mājās ar 4:0 (3:0) sagrāva Norvēģijas futbola klubu “Bodo”/”Glimt”, divu spēļu summā uzvarot ar 5:2. Trīs vārtus mājinieku labā guva Nikolo Dzaniolo, vienus – Temijs Eibrahams.

Pārliecinoši pusfinālā iekļuva arī Roterdamas “Feyenoord”, kas viesos ar 3:1 (1:1) pieveica Prāgas “Slavia”, divu maču summā triumfējot ar 6:4. Uz Siriela Dezērza pirmajiem vārtiem otrajā minūtē mājinieki atbildēja ar 14.minūtē gūtajiem Ibraima Traorē “golu”. Otrajā puslaikā viesi guva vēl divus vārtus, 59.minūtē vēlreiz izceļoties Dezērzam, bet 78.minūtē vārtus gūstot Luisam Sinisterram. Kompensācijas laikā sarkano kartīti vēl nopelnīja mājinieks Tarass Kačaraba. Vēl vienā cīņā Marseļas “Olympique” izbraukumā ar 1:0 (1:0) pieveica Saloniku PAOK, divu maču summā svinot panākumu ar 3:1. Vārtus 34.minūtē guva Dimitri Pajē.

Lesteras “City” viesos ar 2:1 (0:1) pārspēja Eindhovenas PSV, ar šādu pašu rezultātu uzvarot arī divu maču summā. Mājinieki pirmie guva vārtus, 27.minūtē izceļoties Eranam Zahavi. Anglijas kluba labā 77.minūtē vārtus guva Džeimss Medisons, bet 88.minūtē Lesteras klubam ceļazīmi uz pusfinālu ar gūtiem vārtiem sagādāja Ricardu Pereira – 2:1.

Pusfinālā tiksies “City” un “AS Roma”, kā arī Marseļas “Olympique” ar Roterdamas “Feyenoord”. Pusfināla mači notiks 28.aprīlī un 5.maijā. Jaunizveidotā UEFA Konferences līga ir pēc spēka trešā ranga turnīrs aiz UEFA Čempionu līgas un UEFA Eiropas līgas. Fināls paredzēts 25.maijā Tirānā.