Nebijis gadījums KHL: “Avangard” izdara par 53 metieniem vairāk, taču zaudē

09/10/2018 20:55
Bobs Hārtlijs, Sportazinas.com

Bezprecedenta gadījums šovakar noticis Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē starp vietējo Ufas “Salavat Julaev” un Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadīto Omskas “Avangard”, kas šovakar izdarīja par 53(!) metieniem vairāk, taču piekāpās ar 2:3.

“Avangard” savu teritoriālo dominanci laukumā sāka jau no pirmās minūtes, taču par spīti tam, ka viesi Ufas komandai ļāva izdarīt vien piecus metienus, pašiem veicot 15, rezultāts pēc pirmajām 20 minūtēm bija … 3:0 “Salavat Julaev” labā. Divus vārtus guva Dmitrijs Kugriševs, kamēr vienus pievienoja Vjačeslavs Soloduhins.

Taču pats interesantākais vēl tikai bija priekšā – otrā perioda ievadā Deivids Dešarnē panāca 1:3. “Avangard” pat vienīgajā mazākumā neļāva “Salavat Julaev” izdarīt metienus pa viesu vārtiem, gandrīz nepārtraukti iespiežot mājiniekus viņu zonā. Par spīti tam, ka “Avangard” pārsvars metienos šajā periodā bija 28:0(!!!) rezultāts nāca ar milzīgām zobu sāpēm, viesu labā 2:3 tikai mača 38. minūtē panākot Maksimam Čudinovam.

Papildus tam Vladimirs Žarkovs otrā perioda pašā noslēgumā uz nākamajām četrām minūtēm atstāja mazākumā “Salavat Julaev”, mājiniekiem šo krīzi varonīgi izturot.

Arī noslēdzošajā periodā laukumā pilnībā dominēja “Avangard”, taču spēles rezultāts palika nemainīgs, “Salavat Julaev” sensacionālā veidā izcīnot varonīgu uzvaru ar 3:2. Metienu attiecība šīvakara spēlē bija 64:11 par labu Hārtlija trenētajai vienībai!

KHL rekordu uzstādīja mājinieku vārtsargs Juha Metsola, kurš atvairīja 62 no 64 pretinieku veiktajiem raidījumiem pa viņa vārtiem. “Avangard” šis bija otrais zaudējums pēc kārtas, kā arī trešais visā sezonā.

Citās spēlēs Habarovskas “Amur” ar 3:1 apspēlēja Čeļabinskas “Traktor”, Šanhajas “Red Star Kunlun” ar 3:2 pieveica Vladivostokas “Admiral” un Bratislavas “Slovan” pārtrauca piecu zaudējumu sēriju, viesos ar 2:1 pagarinājumā uzveicot citu turnīra pastarīti Novosibirskas “Sibir”.