Nedēļas labākais KHL vārtsargs Kalniņš kaldina jau piekto “Jokerit” uzvaru pēc kārtas

11/10/2019 20:51

Latviešu hokeja vārtsargs Jānis Kalniņš atvairīja 23 no 25 sāncenšu metieniem, kaldinot sevis pārstāvētās Helsinku “Jokerit” panākumu savu skatītāju priekšā 3:2 (1:0, 0:2, 2:0) pār Minskas “Dinamo”.

Spēles rezultātu “Jokerit” atklāja spēles astotajā minūtē, kad precīzs bija Jese Joensu, bet cīņas otrajā trešdaļā viesi no Minskas spēja gūt divus bezatbildes vārtus un izvirzīties vadībā.

Trešajā periodā Helsinku komanda vispirms panāca neizšķirtu, kad atzīmējās Veli-Mati Savinainens, gūstot savus pirmos vārtus sezonā, bet trešdaļās vidusdaļā “Jokerit” uzvaras vārtus mazākumā guva Braiens O’Nīls.

Helsinku komandai šī bija jau piektā uzvara pēc kārtas, kamēr “Dinamo” piedzīvoja otro secīgo neveiksmi. Visos piecos panākumos komandas vārtus sargāja tieši Latvijas izlases vārtsargs.

Jau vēstījām, ka Kalniņš tika atzīts par aizvadītās nedēļas labāko līgas vārtsargu. Kalniņš iepriekšējā nedēļā piedalījās abās spēlēs pret Maskavas “Dynamo” (2:1) un Ņižņekamskas “Neftekhimik” (2:1), kaldinot “Jokerit” uzvaras. Pirmajā mačā pret “Dynamo” latvietis atvairīja 36 no 37 pretinieku metieniem, bet otrajā tika galā ar 27 no 28 metieniem. Kalniņš atvairīja 96,9% metienus, kas ir ārkārtīgi augsts rādītājs.

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta piektdienas spēļu rezultāti:

Kazaņas “Ak Bars” – Maskavas CSKA 2:5 (0:1, 1:3, 1:1);

Helsinku “Jokerit” – Minskas “Dinamo” 3:2 (1:0, 0:2, 2:0);

Novosibirskas “Sibir”- Nursultanas “Baris” 0:2 (0:0, 0:1, 0:1);

Ņižņijnovgorodas “Torpedo” (Krievija) – Ufas “Salavat Julajev” (Krievija) 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 0:1) – pēcspēles metienu sērijā.