Nedēļas nogales futbols: Ronaldu, Ikardi un Salāhs spēlē ”pokeru”

19/03/2018 12:47
Krištianu Ronaldu

Aizritējusi kārtējā futbola spēļu nedēļa Eiropā, pēdējā pirms izlašu pārtraukuma. Ja iepriekšējā nedēļā mūs pārsteidza viens spēlētājs ar četriem gūtiem vārtiem (Alasans Plea), tad šajā bija uzreiz trīs – Madrides “Real” zvaigzne Krištianu Ronaldu izcēlās pret ”Girona”, “Liverpool” pārstāvis Mohameds Salāhs bija nepārspējams pret ”Watford”, bet Mauro Ikardi no Milānas “Inter” šokēja ”Sampdoria”.

Anglijas Premjerlīgā sakarā ar Futbola Asociācijas (FA) kausu norisinājās tikai četras no paredzētajām desmit spēlēm. Uzmanības centrā nonāca Salāhs, kurš iesita četrus vārtus ”Liverpool” uzvarā pār ”Watford” (5:0, plašāk izlasām ŠEIT).

Lieliski atzīmējās arī ”Everton” janvāra pirkums Dženks Tosuns, kurš guva divus vārtus panākumā pret ”Stoke City” (2:1). Jāpiemin, ka turks savā jaunajā klubā sāka bez vārtiem pirmajās četrās spēlēs, tomēr pēdējos trīs mačos viņš ir bijis precīzs jau četras reizes.

Spānijas spēcīgākajā līgā fenomenāli turpina Krištianu Ronaldu, kurš satricināja jaunpienācēju ”Girona” ar četriem gūtiem vārtiem Madrides ”Real” 6:3 uzvarā (jāatzīmē, ka viņš arī rezultatīvi piespēlēja). Tas bija portugāļa karjeras 50. hat-trick. Tāpat jāizceļ, ka Ronaldu šajā kalendārajā gadā guvis 21 golu tikai 13 spēlēs.

Tikmēr ”Barcelona” komanda uzveica Bilbao ”Athletic” (2:0), tādējādi saglabājot 15 punktu pārsvaru pār Madrides ”Real”. Savus 25. vārtus Spānijas čempionātā guva Lionels Mesi. Savukārt tik pozitīva šī kārta nebija Madrides ”Atletico” vienībai, kas cieta jau otro zaudējumu (1:2) pēdējo trīs līgas maču laikā. Galvaspilsētas vienība atradās vadībā pret ”Villarreal” līdz pat 82. minūtei, bet divi turku talanta Enesa Unala vārti apgrieza spēli kājām gaisā.

Vācijas Bundeslīgā pēc ilgāka laika zaudējumu piedzīvoja čempione Minhenes ”Bayern”, kas piekāpās ”Leipzig” (1:2). Bavārijas klubam gan šis zaudējums lielu skādi kopvērtējumā neradīja, jo vienība atrodas 17 punktus priekšā tuvākajai sekotājai ”Schalke 04”. Tikmēr Leipcigas komandai šie ir ļoti svarīgi trīs punkti cīņā par Eirokausiem.

Čempionu līgas zonā ielauzusies Frankfurtes ”Eintracht”, kas sagrāva ”Mainz” (3:0). Tā apsteidza Leverkūzenes ”Bayer”, kas savukārt negaidīti zaudēja pret ”Koln”. Bijušais Artjoma Rudņeva klubs spēja beidzot pamest Bundeslīgas kopvērtējuma pēdējo vietu , apsteidzot citu kādreizējā uzbrucēja bijušo vienību ”Hamburg”.

Atšķirībā no pārējām vadošajām Eiropas līgām, Itālijas A sērijā cīņā par titulu vēl saglabājusies intriga. Lai arī nedēļas vidū pārceltajā mačā ”Juventus” uzvarēja (2:0 pret ”Atalanta), trīs dienas vēlāk Turīnas komanda nespēja nolauzt pastarīti SPAL (0:0) un zaudēja pirmos punktus pēc 12 spēļu kārtām. To izmantoja ”Napoli”, kas minimāli pieveica ”Genoa” (1:0) un samazināja starpību ar Juvi līdz diviem punktiem.

Ar uzvarām cīņu par dalību UEFA Čempionu līgā turpina ”AS Roma” (2:0) un Milānas ”Inter” (5:0), savukārt Romas ”Lazio” zaudēja punktus pret ”Bologna” (0:0). ”Inter” panākuma galvenais varonis bez šaubām bija Mauro Ikardi, kurš iesita četrus no komandas pieciem vārtiem. Argentīnietis izmantoja savas iespējas perfekti, proti, viņam bija vajadzīgi tikai četri sitieni pa vārtiem. Interesanti, ka pa visu spēli (66 laukumā pavadītajās minūtēs) Ikardi veica tikai četras precīzas piespēles.

Francijas Ligue 1 intriga par titulu palikusi vairs tikai teorētiska. Pagājušajā nedēļā Parīzes ”Saint-Germain” bez savainotā Neimāra uzvarēja divās spēlēs (pret ”Angers” un ”Nice”, abās ar 2:1). Līdz triumfam PSG ir vajadzīgas vēl tikai trīs uzvaras, pieņemot, ka ”Monaco” uzvar savas atlikušās spēles.

Aizraujošu maču varēja novērot starp vēsturiskajiem sāncenšiem Marseļas ”Olympique” un Lionas ”Olympique”. 90. minūtē pie rezultāta 2:2 Memfiss Depajs uzvarēja gaisa divcīņu Marseļas soda laukumā un pārspēja pretinieku vārtsargu, izcīnot svarīgu uzvaru Lionai.