Neilandam 51.vieta klasikā Beļģijā

13/04/2022 20:19
Krists Neilands

Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands no “Israel – Premier Tech” komandas trešdien ieņēma 51.vietu Beļģijā notikušajā klasikā “De Brabantse Pijl” (UCI kat. 1.Pro). Flandrijas klasikās iekļautajā velobraucienā riteņbraucēji trešdien mēroja 205,1 kilometru, pēc 60.kilometra līdz finišam pārvarot kopumā 25 nelielus kāpumus.

Uzvaru sešas dienas pirms savas 20 gadu jubilejas izcīnīja “Ineos Grenadiers” vienības amerikāņu riteņbraucējs Magnuss Šefīlds, kurš nepilnus četrus kilometrus pirms finiša aizbrauca solo atrāvienā. Līderu grupā bija divi viņa komandas biedri Bens Tērners un pērnā gada uzvarētājs Tomass Pidkoks, abiem britiem piedaloties Šefīlda uzvaras kaldināšanā. Šefīlds finišēja pēc distancē pavadītām četrām stundām 53 minūtēm un 21 sekundes. Finiša spurtā par otro vietu pirmais bija francūzis Benuā Kosnefruā (“AG2R Citroen”), kurš pārspēja beļģi Timu Velensu (“Lotto Soudal”) un tautieti Varenu Bargilu (“Arkea Samsic”), šai trijotnei uzvarētājam zaudējot 37 sekundes. Velenss gan par līnijas maiņu pēdējos metros tika pazemināts uz grupas beigām jeb devīto vietu, tādējādi trešais bija Bargils. Neilands finišēja vienatnē piecas minūtes un 32 sekundes pēc uzvarētāja, kas deva 51.vietu.

Slapjajā trasē neiztika arī bez vairākiem kritieniem. Vienu no tiem izraisīja “Quick-Step Alpha Vinyl” komandas mašīna, kuras manevra rezultātā sāpīgi krita šīs vienības līderis, pasaules čempions Žiljēns Alafilips no Francijas. Savukārt Pauls Rubenis un Alekss Krasts (abi – “Ampler – Tartu2024”) trešdien Francijā sāka piecu dienu sacensības “Tour du Loir et Cher” (UCI kat.2.2), finišējot lielajā grupā, kas deva 56. un 61.vietu. 147 kilometrus garajā distancē, kurā bija viens neliels kāpums un divi sprinta starpfiniši, latviešiem finiša laiks bija tāds pats kā uzvarētājam Danielam Baboram no Čehijas (“Elkov – Kasper”).

Tikmēr Emīls Liepiņš no “Trek – Segafredo” komandas finišēja 102.vietā “Giro di Sicilia” (UCI kat.2.1) otrajā posmā, kur riteņbraucējiem bija jāmēro 152 kilometri ar vienu kategorizēto kāpumu. Finiša spurtā uzvarēja Itālijas komandas riteņbraucējs Damjāno Karūzo, bet Liepiņš zaudēja desmit minūtes un 30 sekundes. Latvieša komandas biedrs, francūzis Kenijs Elisons ieņēma ceturto vietu. Karūzo kļuvis par Sicīlijas tūres līderi, par četrām sekundēm apsteidz slaveno Vinčenco Nibali (“Astana”). Pirmajā posmā 14.vietu izcīnījušais Liepiņš zaudē desmit minūtes un 40 sekundes, kas licis atkāpties uz 103.pozīciju.

Četru posmu sacensības noslēgsies piektdien. “Giro di Sicilia” norisinās trešo reizi vēsturē, pērn uzvaru izcīnot Itālijas zvaigznei Vinčenco Nibali. Savukārt “Astana” Pasaules tūres komandā debitējušais Matīss Kaļveršs ieņēma 144.vietu Turcijas tūres (UCI kat. 2.Pro) ceturtajā posmā, kurā 146,2 kilometru distances noslēgumā bija jādodas augšā pirmās kategorijas kāpumā. Solo finišā uzvaru svinēja argentīnietis Eduardo Sepulveda (“Drone Hopper – Androni Giocattoli”), kurš tuvākos sekotājus apsteidz par 15 sekundēm. Kaļveršs bija grupā, kas uzvarētājam zaudēja 15 minūtes un 48 sekundes.

Sepulveda kļuvis par tūres līderi, kopvērtējumā par 14 sekundēm apsteidzot jaunzēlandieti Patriku Bevinu (“Israel – Premier Tech”). Kaļveršs zaudē gandrīz 25 minūtes un ieņem 117.pozīciju. “Presidential Cycling Tour of Turkiye” velobrauciens astoņu posmu garumā norisināsies līdz svētdienai. Pērn šajā velobraucienā uzvarēja spānis Hosē Manuels Diass, bet Latvijas sportists Mārtiņš Pluto divreiz finišēja labāko desmitniekā.