Neilands finišē lielajā grupā “Arctic Race of Norway” pirmajā posmā

11/08/2022 18:28
Krists Neilands

Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands ceturtdien finišēja lielajā grupā un ieņēma 35.vietu četru dienu velobrauciena “Arctic Race of Norway” (UCI kat.2.Pro) pirmajā posmā.

Ceturtdien velobrauciens sākās ar 186,8 kilometrus garu posmu, kurā bija divreiz jāpārvar viens pirmās kategorijas kāpums un vienreiz jābrauc pāri otrās kategorijas kāpumam. Nepilnus 60 kilometrus pirms finiša Neilands (“Israel – Premier Tech”) piedalījās atrāvienā esošo sportistu ķeršanā, bet 45 kilometrus pirms beigām viņš atgriezās peletonā.

Uzvaru finiša spurtā izrāva francūzis Aksels Cingle (“Cofidis”), kurš finišēja četrās stundās 50 minūtēs un deviņās sekundēs. Nedaudz aiz viņa jeb vienu sekundi vēlāk finišēja lielā grupa, kuras priekšā bija neitrālais sportists Gļebs Sirica (“Astana”). Lielajā grupā finišēja arī Neilands kopā ar vēl diviem komandas biedriem.

Četru dienu sacensības, kas Neilandam ir pirmās pēc prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France”, noslēgs svētdien. 2019.gadā kuldīdznieks šajā velobraucienā izcīnīja trešo vietu un uzvarēja jauno braucēju vērtējumā.