Neilands ielaužas labāko simtniekā priekšpēdējā “Giro d’Italia” posmā

Krists Neilands, sportazinas.com
Krists Neilands | Foto: Isreal Cycling Academy

Pēc veiksmīga snieguma prestižā daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” priekšpēdējā, 20., posmā ekvadorietis Rihards Karapass vēl vairāk pietuvojies triumfam kopvērtējumā, kamēr latvietis Krists Neilands šajā posmā ielauzās labāko simtniekā.

Sestdien dalībniekiem bija jāveic 194 kilometrus gara distance, kur trases vidū bija trīs kāpumi, bet finišā nācās uzmīties 6,4 kilometrus garā 7,7% kāpumā.

Par sestdienas posma uzvarētāju tika kronēts spānis Peljo Bilvao no “Astana” vienības, kurš finišēja pēc piecām stundām 46 minūtēm un divām sekundēm. Spraigā sprinta finišā viņš apsteidza tautieti Mikelu Landu (“Movistar”), bet trešais bija itālis Džulijo Čikone (“Trek – Segafredo”), kurš atpalika par divām sekundēm.

Vēl divas sekundes lēnāks tikmēr bija kopvērtējuma līderis Karapass no “Movistar” komandas, kurš finišēja kopā ar savu konkurentu kopvērtējumā itāli Vinčenzo Nibali (“Bahrain Merida”).

Tikmēr Krists Neilands ierindojās 83. vietā, finišējot grupā, kas no līdera atpalika 38 minūtes un četras sekundes. Kopvērtējumā latvietis saglabājis 100. vietu 142 riteņbraucēju konkurencē.

Kopvērtējuma līderis un rozā krekliņa īpašnieks aizvien ir Karapass, kurš par vienu minūti un 54 sekundēm apsteidz divkārtējo čempionu Nibali, bet trešais ir Landa, kurš atpaliek par divām minūtēm un 53 sekundēm. Savukārt Neilands no Karapasa atpaliek četras stundas, sešas minūtes un 21 sekundi.

Trīs nedēļas ilgais “Giro d’Italia” velobrauciens noslēgsies svētdien, kad braucēji veiks 17 kilometrus garu individuālo braucienu, izšķirot tūres uzvarētāju.

Šogad prestižās sacensības notiek jau 102.reizi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par