Neilands ierindojas 22 .vietā Parīzes-Nicas daudzdienu velobrauciena pēdējā posmā

14/03/2021 23:04
Krists Neilands

Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands no “Israel Start-Up Nation” komandas svētdien izcīnīja 22.vietu UCI Pasaules tūrē iekļautā Parīzes – Nicas daudzdienu velobrauciena astotajā posmā, bet kopvērtējumā viņš bija augstajā 21.pozīcijā. 79. Parīzes – Nicas velobrauciens šoreiz nenoslēdzās Nicā, kā sākotnēji bija plānots, jo Piejūras Alpu departamentā atjaunoti nedēļas nogales Covid-19 ierobežojumi.

Svētdien riteņbraucēji tūres noslēgumā veica 92,7 kilometrus garu posmu, kas bija sadalītas trīs apļos ar finišu Lēvenā. Sportistiem trīsreiz bija jāpārvar viens otrās kategorijas kāpums. Neilands jau posma sākumā demonstrēja aktīvu sniegumu un pirmajā sprinta starpfinišā bija trešais. Turpinājumā kuldīdznieks pievienojās grupai, kas ķēra līderus un panāca tos apmēram 25 kilometrus pirms finiša. Latvietis bija aktīvs posma pēdējā nogrieznī un 4,5 kilometrus pirms finiša mēģināja atrauties. Ātri viņam pievienojās šveicietis Džīno Meders (“Bahrain – Victorious”) un francūzis Gijoms Martēns (“Cofidis, Solutions Credits”), 3,5 kilometrus pirms tūres beigām šai trijotnei iegūstot desmit sekunžu pārsvaru.

Kad līdz finiša līnijai bija palikuši divi kilometri, trio ar Neilandu sastāvā tika noķerts, latvietim vairs neiesaistoties cīņā par uzvaru. Finiša spurtā uzvaras laurus plūca dānis Magnuss Korts (“EF Education – Nippo”), kurš pārspēja divus francūžus Kristofu Laporti (“Cofidis, Solutions Credits”) un Pjēru Latūru (“Total Direct Energie”). Vadošā grupa finišēja pēc distancē pavadītām divām stundām 16 minūtēm un 58 sekundēm. Neilands finišēja 14 sekundes vēlāk, kas deva 22.vietu.

“Šodien bija īsa, bet ļoti smaga sacīkste. Jau no paša sākuma visi spieda gāzi grīdā. Piecus kilometrus pirms finiša redzēju iespēju un gāju uzbrukumā. Man sekoja divi puiši un ieguvām diezgan labu pārsvaru. Biju pārliecināts, ka varēsim to paveikt, taču viens no puišiem negribēja strādāt, kas mums maksāja iespēju cīnīties par uzvaru. Gāju uz visu banku. Šoreiz tas nenostrādāja, taču zinu, ka mana diena pienāks,” “Israel Start-Up Nation” komanda citē Neilanda teikto. Tūrē uzvaru svinēja vācietis Maksimiliāns Šahmans (“BORA – hansgrohe”), kurš pēdējā posmā finišēja desmitais.

Pirms pēdējā posma līderis bija slovēnis Primožs Rogličs, taču “Jumbo Visma” riteņbraucējs piedzīvoja divus kritienus, vienā no tiem smagi nobrāžot kājas un izsitot plecu. Rogličs, kuram pirms šī posma bija 52 sekunžu pārsvars pār Šahmanu, palika bez komandas biedru atbalsta un varonīgā cīņā vienatnē sasniedza finišu, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes un astoņas sekundes – slovēnim posmā 56.vieta. Kopvērtējumā aiz Šahmana palika divi “Astana – Premier Tech” riteņbraucēji. Krievs Aleksandrs Vlasovs zaudēja 19 sekundes, bet vēl četras sekundes lēnāks bija spānis Jons Izagirre.

Neilands uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 13 sekundes, kopvērtējumā iegūstot 21.pozīciju un 20 UCI punktus. Rogličs guva 15.vietu, bet vājš mierinājums bija uzvara sprinteru ieskaitē, kur Neilands ieņēma 37.pozīciju. Arī pērn velobrauciena kopvērtējumā uzvarēja Šahmans. Iepriekš divus Parīzes-Nicas velobraucienus pēc kārtas uzvarēja Kazahstānas riteņbraucējs Aleksandrs Vinokurovs, kurš bija pirmais 2002. un 2003.gadā. Neilands pērn finišu nesasniedza, jo slimības dēļ bija spiests no sacensībām izstāties pēc piektā posma, tobrīd kopvērtējumā ieņemot 16.pozīciju.