Neilands neielaužas labāko simtniekā “Giro d’Italia” posmā

13/05/2019 21:20

Par prestižā daudzdienu velobrauciena “Giro d’ Italia” trešā posma uzvarētāju pirmdien kļuva kolumbietis Fernando Gavirja no “UAE Team Emirates” vienības, kamēr latvietis Krists Neilands no profesionālās kontinentālās komandas “Israel Cycling Academy” ieņēma 127.vietu.

Trešajā posmā riteņbraucējiem bija jāveic 220 kilometri ar vienu kategorizēto kāpumu 40 kilometru pirms finiša. Sacensību uzvarētājs tika noskaidrots finiša spurtā.

Tajā pirmais finiša līniju šķērsoja mājinieku favorīts Elia Viviāni (“Deceuninck – Quick Step”), taču apmēram pusstundu vēlāk itālis tika diskvalificēts, jo finiša sprintā mainījis trajektoriju.

Tādējādi uzvara aizceļoja pie Gavirjas, otrais bija francūzis Arno Demarē (“Groupama – FDJ”), bet trešo vietu ieņēma iepriekšējā posma uzvarētājs, vācietis Paskāls Akermans (“BORA – hansgrohe”).

Viviāni tika klasificēts lielās grupas beigās jeb 73.pozīcijā.

Tikmēr Neilands vadošajiem sportistiem zaudēja divas minūtes un vienu sekundi, kas viņam deva 127.vietu. Labākais no “Israel Cycling Academy” komandas bija itālis Dāvide Čimolai, kurš finišēja septītais, otro dienu tiekot desmitniekā.

Kopvērtējumā līderpozīciju ieņem pirmā posma uzvarētājs, slovēnis Primožs Rogličs no “Jumbo-Visma” komandas, kurš par 19 sekundēm apsteidz britu Edamu Jeitsu (“Mitchelton-Scott”). Tikmēr Neilands atpaliek četras minūtes un 31 sekundi, kas viņam dod 106.pozīciju.

Jauno braucēju ieskaitē Neilands pašlaik ir 24.pozīcijā.

Neilands “Giro d’Italia” velobraucienā piedalās otro gadu pēc kārtas. Debiju viņš piedzīvoja pērn, kad kopvērtējumā izcīnīja 73.vietu, bet jauno braucēju konkurencē – 16.pozīciju. Augstāko vietu viņš izcīnīja 11.posmā, kurā bija trīsdesmitais.

Šī gada “Giro d’Italia” velobrauciens 21 posma garumā ilgs līdz 2.jūnijam. Šogad prestižās sacensības notiek jau 102.reizi.