Neilands Parīzes-Nicas daudzdienu velobraucienā atkal finišē vienā grupā ar līderi

08/03/2021 22:13
Krists Neilands

Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands no “Israel Start-Up Nation” komandas pirmdien pasaules tūrē iekļautajās Parīzes – Nicas daudzdienu velobrauciena otrās dienas sacensībās ierindojās 24.vietā. Sacensību otrajā etapā riteņbraucēji mēroja 188 kilometrus garu distanci, kurā bija iekļauts viens trešās kategorijas kāpums.

Tāpat kā dienu iepriekš, arī pirmdien posma uzvarētājs finišu sasniedza kopā ar lielo grupu. Otrajā etapā uzvaru izcīnīja nīderlandietis Sēss Bols (DSM), kurš distancē pavadīja četras stundas 27 minūtes un 59 sekundes. Otro vietu izcīnīja “Trek-Segafredo” komandas braucējs Madss Pedersens no Dānijas, kamēr aiz viņa finišēja austrālietis Maikls Metjūss (“BikeExchange”).

Jau otro dienu pēc kārtas kopā ar līderi vienā grupā finišu sasniedza arī latvietis Neilands. Viņš ierindojās 24.pozīcijā, bet komandas biedrs Rudijs Barbjē no Francijas bija desmitais. Abi “Israel Start-Up Nation” komandas riteņbraucēji distances pēdējos metros, iespējams, būtu pakāpušies vēl augstāk, bet cīņu par labāku pozīciju izjauca vairāku sportistu kritiens netālu no finiša.

Kopvērtējuma līderis pēc diviem posmiem ir Metjūss. Viņš par četrām sekundēm apsteidz Pedersenu un īru Semu Benetu (“Deceuninck – Quick Step”), savukārt Neilands līderim zaudē 14 sekundes un ierindojas 43.pozīcijā. Otrdien sportisti spēkosies 14,4 kilometru garā individuālajā braucienā. 2020.gadā velobrauciena kopvērtējumā uzvarēja “Bora–Hansgrohe” braucējs vācietis Maksimiliāns Šahmans. Neilands finišu nesasniedza, jo slimības dēļ bija spiests no sacensībām izstāties pēc piektā posma, tobrīd kopvērtējumā ieņemot 16.pozīciju. 79. Parīzes – Nicas velobrauciens finišēs 14.martā Nicā.