Neilands pirmo reizi atzīts par Latvijas gada labāko riteņbraucēju

Krists Neilands, sportazinas.com
Krists Neilands | Foto: "Isreal Cycling Academy"

pirmo reizi karjerā atzīts par pašmāju gada labāko riteņbraucēju, informē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Labākās riteņbraucējas gods BMX braucējai Vanesai Buldinskai, bet par gada labāko jauno riteņbraucēju kļuvis Eiropas BMX čempions B-16 grupā Edvards Emīls Liberts.

Latvijas gada labākie riteņbraukšanas veidu pārstāvji tika noteikti pēc četriem kritērijiem – līdzjutēju, LRF, BMX klubu un šosejas, MTB treneru padomju balsojumiem. Balsot varēja trīs nominācijās – gada labākais riteņbraucējs, labākā riteņbraucēja un labākais jaunais riteņbraucējs vai riteņbraucēja.

Aizvadītā gada labākā riteņbraucēja titulu pirmo reizi karjerā izpelnījies profesionālais šosejas riteņbraucējs Neilands. Kuldīdznieks pērn izcīnīja piecas UCI līmeņa sacensību uzvaras. Tika gūts triumfs Valonijas viendienu velobraucienā (UCI kat.1), Ungārijas tūres divos posmos un kopvērtējumā (UCI kat.1), kā arī Latvijas čempionātā individuālajā braucienā. Tāpat atzīstama arī otrā vieta Astūrijas (UCI kat.1) un trešā vieta Arktikas (UCI kat.HC) velobraucienos. Viņš pērn izcīnīja arī piekto vietu “Giro d’Italia” 17.posmā. Šajā gadā viņš piedzīvos debiju pasaules tūrē, turpinot pārstāvēt “Israel Start – Up Nation” komandu.

Otro vietu ieguva devītās vietas ieguvējs Pasaules kausa posmā BMX superkrosā Helvijs Babris, kuram sekoja augstvērtīgu sezonu aizvadījušais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš un Eiropas čempionāta BMX devītās vietas ieguvējs Kristens Krīgers.

Latvijas gada labākās riteņbraucējas titulu ieguva BMX braucēja Buldinska, kura 2019.gadā ieguva 12.vietu Eiropas čempionātā un 13.pozīciju Pasaules kausa posmā BMX superkrosā. Viņai arī trešā vieta Eiropas kausa posmā.

Otro vietu ieņēma Latvijas čempione un Eiropas kausa posma trešās vietas ieguvēja Vineta Pētersone, bet trešā bija Pasaules kausa finālu sasniegusī MTB nobraucienu speciāliste Paula Žibasa.

Par aizvadītā gada Latvijas labāko jauno riteņbraucēju atzīts BMX braucējs Liberts. Viņš var lepoties ar mājās iegūto Eiropas čempiona titulu jauniešu B-16 grupā, kā arī otro vietu pasaules čempionātā. Gūtas uzvaras arī Latvijas čempionātā un Eiropas kausa posmā.

Otrā vieta Eiropas kausa kopvērtējuma uzvarētājam junioru grupā Edvardam Glāzeram, bet trešo vietu izpelnījās pasaules čempionātā grupas braucienā 21.vietu ieguvusī šosejas riteņbraucēja Līna Svarinska.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par