Neilands un Skujiņš finišē līdzās “Tour de France” posmā

04/09/2020 19:41
Toms Skujiņš

Latvijas riteņbraucēji Krists Neilands un Toms Skujiņš piektdien finišēja septītajā desmitā prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France” septītajā posmā, kurā uzvaru svinēja beļģis Vouts van Ērts.

Piektdien sportisti veica 168 kilometru garu distanci ar trim kategorizētajiem kāpumiem. Lielākās grūtības sagādāja sānvējš, velosipēdiem plīsa riepas un bija citas mehāniskas problēmas, kā arī neiztika bez kritieniem.

Vissmagāk cieta slovēnis Tadejs Pogačars (UAE), kurš no trešās vietas kopvērtējumā atkāpās uz otro desmitu. Turpretī veiksmīgi startēja “BORA – hansgrohe” komanda, kas piektdien bija vadošā peletonā un parūpējās par to, lai Peters Sagans kļūt par līderi sprinteru ieskaitē.

Posma uzvarētājs tika noskaidrots finiša spurtā, kurā nepārspēts palika beļģis van Ērts, “Jumbo-Visma” riteņbraucējam svinot otro panākumu šī gada tūrē. Otrā vieta norvēģim Edvallam Boasonam Hāgenam (NNT), bet trešā pozīcija – francūzim Briānam Kokāram (“B&B Hotels – Vital Concept p/b KTM”).

Vadošā grupa finišēja pēc trim stundām 32 minūtēm un trim sekundēm. Otrā grupa, kurā bija abi latvieši, finišēja vienu minūti un 21 sekundi vēlāk – Neilands (“Israel Start-Up Nation”) ieņēma 65.vietu, bet Skujiņš (“Trek – Segafredo”) bija divas pozīcijas zemāk.

No latviešu komandas biedriem Skujiņa kolēģis Jaspers Stuijvens no Beļģijas bija piektais, bet Igo Hošteters, kuram pēc kritiena palīdzīgu roku deva Neilands, finišēja septītais.

Kopvērtējumā līderpozīciju saglabā brits Edams Jeitss (“Mitchelton-Scott”), kuram trīs sekundes zaudē slovēnis Primožs Rogličs (“Jumbo-Visma”), bet deviņas sekundes atpaliek francūzis Martēns Gijoms (“Cofidis, Solutions Credits”). Skujiņš zaudē vairāk nekā 42 minūtes un ir 74.vietā, bet Neilands atpaliek teju 49 minūtes un atrodams 82.pozīcijā.

Sprinteru ieskaitē Skujiņš ir 44.vietā, bet Neilands – 58.pozīcijā. Kalnu karaļa vērtējumā viņiem attiecīgi 11. un 18.pozīcija.

Piektdien sportisti veiks 141 kilometru garu distanci ar trim smagiem kāpumiem.

Neilandam šī ir debija Francijas tūrē, bet Skujiņš šajās sacensībās piedalās jau trešo gadu pēc kārtas.

“Tour de France”, kas pelnīti tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem pasaules sporta notikumiem, šogad atzīmē savu 107.gadskārtu.

Pērn Skujiņš 17.posmā finišēja devītajā vietā, bet 2018.gadā viņam piektā vieta vienā no posmiem, kā arī vairākus etapus braukts kalnu karaļa kreklā. Pagājušajā gadā Skujiņš kopvērtējumā finišēja 81.pozīcijā.

Pēdējo reizi divi latvieši kopā “Tour de France” bija 2002.gadā. Toreiz katrs savā komandā tūrē brauca Arvis Piziks un Raivis Belohvoščiks.

Kopumā Francijas tūrē šogad paredzēts 21 etaps, 20.septembrī sacensībām finišējot Elizejas laukos.