Neimara divi vārti nepalīdz PSG apspēlēt “Monaco”

13/01/2020 14:54

Francija

Brazīlijas futbola spīdekļa Neimara divi vārti svētdienas Francijas čempionāta spēlē nepalīdzēja Parīzes “Saint-Germain” (PSG) apspēlēt “Monaco” vienību. PSG mājās spēlēja neizšķirti 3:3 (3:2) ar “Monaco”.

Neimars savu komandu vadībā izvirzīja jau trešajā minūtē, kad pēc saspēles ar partneriem, viņš pa skrējienam saņēma bumbu un no tuvas distances panāca 1:0. Viesiem gan bija nepieciešamas vien četras minūtes, lai izlīdzinātu rezultātu.

Gelsons Martins septītajā minūtē bija pirmais pie partnera zaudētās bumbas, bet PSG vārtsargs jau atradās guļus stāvoklī uz zālāja, tāpēc precīzu raidījumu izpildīt nebija problēmu. Sešas minūtes vēlāk Visams Bens Jeders ieturēja lielisku pauzi, pēc kuras izkārtoja sev ērtu sitiena pozīciju, vadībā jau izvirzot viesus.

PSG rokas nenolaida un turpināja aktīvi uzbrukt, kas 24.minūtē nesa rezultātu. Neimars no soda laukuma apriņķiem izdarīja sitienu vārtu virzienā, bet bumba neveiksmīgi atsitās pret “Monaco” spēlētāja Fodes Balo-Turē kāju, ielidojot vārtos.

Vārtu birums pirmajā puslaikā neapstājās, jo 42.minūtē soda laukumā pret Kiljanu Mbapē tika pārkāpti noteikumi, “pendeli” īsi pēc tam precīzi izpildot Neimaram. Viesiem mača 70.minūtē izdevās izraut neizšķirtu, bet atlikušajā laikā čempioni PSG pretargumentus vairs neatrada.

PSG iepriekš uzvaru bija svinējusi astoņos mačos pēc kārtas.

Dienu iepriekš Bordo “Girondins” mājās ar 1:2 (1:0) piekāpās Lionas “Olympique”. Bordo vienībā vārtus guva Žimī Brio, savukārt uzvarētāju rindās izcēlās Maksvels Kornē un Musa Dembele.

Tikmēr piektdienas vienīgajā duelī “Stade Rennais” mājās ar 0:1 (0:0) zaudēja Marseļas “Olympique”. Vienīgos vārtus šajā duelī guva Kevins Štrotmans.

Francijas čempionāta vadībā ar 46 punktiem 19 mačos ir PSG, tālāk ar 41 punktu 20 spēlēs seko Marseļas vienība, “Stade Rennais” iekrājusi 33 punktus 19 cīņās, bet labāko četrinieku ar 32 punktiem noslēdz “Nantes”. Par punktu mazāk ir “Lille”, bet “Montpellier” ar 30 punktiem ierindojas sestajā pozīcijā.

Itālija

Itālijas A sērijas futbola čempionvienība Turīnas “Juventus” svētdien vietējā čempionātā izcīnīja uzvaru, ka komandai turnīra tabulā ļāva iegūt nedaudz drošākas pozīcijas pār tuvāko sekotāju Milānas “Inter”. “Juventus” viesos ar 2:1 (2:0) uzvarēja “AS Roma”.

Jau spēles trešajā minūtē viesi izpildīja brīvsitienu, kuru ar precīzu raidījumu noslēdza aizsargs Merihs Demirals, soda laukumā pielabojot bumbas lidojuma virzienu. Septiņas minūtes vēlāk mājinieki savā soda laukumā nespēja apturēt titulēto Krištianu Ronaldu, portugālim īsi pēc tam stājoties uz 11 metru atzīmes.

Ronaldu bija precīzs un “Juventus” jau desmit minūtēs bija izvirzījusies vadībā ar 2:0. 18.minūtē pirmais pie “Juventus” vārtsarga atsistās bumbas bija Lorenso Pelegrīni, bet viņa sitiens tika bloķēts.

Mājiniekiem savus pirmos vārtus izdevās gūt vien 68.minūtē, kad Djego Peroti precīzi izpildīja “pendeli”. Soda sitiens uz “Juventus” vārtiem tika nozīmēts, jo iepriekš soda laukumā ar roku spēlēja Alekss Sandro.

Atlikušajā laikā mājinieki vārtus vairs neguva, kā rezultātā “Juventus” izcīnīja trīs punktus, kas turnīra tabulā ļāva apsteigt tuvāko sekotāju “Inter”.

Turīnas vienību gan piemeklēja arī nelaime, jo ceļgala savainojumu guva Demirals. Arī Romas klubā tika papildināta lazarete, jo smagu savainojumu guva talantīgais Nikolo Zaniola. Viņam, visticamāk, būs nepieciešama ceļgala operācija.

Citā spēlē “Torino” mājās ar 1:0 (1:0) uzvarēja “Bologna”. Vienīgos vārtus šajā mačā iesita Alehandro Berengers.

Sestdien uzvaru svinēja “AC Milan”, bet “Inter” spēlēja neizšķirti. “AC Milan” viesos ar 2:0 (0:0) uzvarēja “Cagliari”. Milāniešu rindās ar precīziem sitieniem izcēlās Rafaels Leau un Zlatans Ibrahimovičs, kuram tas bija pirmais vārtus guvums Itālijas čempionātā kopš brīža, kad viņš pievienojās Milānas komandai.

Tikmēr Milānas “Inter” mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Bergāmo “Atalanta”, zaudējot svarīgus punktus. Vienīgos vārtus Milānas klubā iesita Lautaro Martiness, bet Bergāmo vienībā izcēlās Robins Gosens.

Itālijas čempionātā pēc 19 spēļu kārtām ar 48 punktiem pirmajā vietā ir “Juventus”, tālāk ar 46 punktiem seko “Inter”, Romas “Lazio” 18 mačos iekrājusi 42 punktus, bet Bergāmo “Atalanta” 19 dueļos ir 35 punkti. Tikpat punktu ir arī “AS Roma”, bet sešinieku ar 29 punktiem noslēdz “Cagliari”.