Nepārspējamais Vestbruks kļūst par visu laiku labāko “triple-double” vācēju, Bertāns “uguņo” pēdējā ceturtdaļā komandas neveiksmē (VIDEO)

11/05/2021 08:12
Dāvis Bertāns un Rasels Vestbruks

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien guva 15 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, bet Rasels Vestbruks kļuva par “triple-double” bagātāko spēlētāju līgas vēsturē, viņu pārstāvētajai Vašingtonas “Wizards” ciešot zaudējumu. “Wizards” viesos ar rezultātu 124:125 (32:34, 30:27, 17:35, 45:29) zaudēja Atlantas “Hawks”.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja 31 minūti un deviņas sekundes, kuru laikā aizmeta garām vienu divpunktu metienu un vienu soda metienu, bet realizēja piecus no deviņiem tālmetieniem. Trīs no trejačiem viņš iemeta ceturtās ceturtdaļas otrajā pusē, minūtes un divu sekunžu laikā no rezultāta 106:115 panākot 115:117.

Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles un trīs reizes pārkāpa noteikumus. “Wizards” ar Bertānu laukumā iemeta par desmit punktiem vairāk nekā ielaida – šajā rādītājā viņš bijis starp komandas līderiem pēdējās spēlēs.

“Wizards” komandā rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Rasels Vestbruks, kurš arī izcīnīja 13 bumbas zem groziem un veica 21 rezultatīvu piespēli. Nepilnas deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām viņš nopelnīja savu 182.”triple-double” karjerā, kas ir par vienu vairāk, nekā iepriekšējam rekordistam Oskaram Robertsonam, kura sasniegums bija nepārspēts kopš 1974.gada.

Vēl viesiem 20 punktus guva Rui Hačimura un 18 punktus pievienoja Robins Lopess. Līgas otrs rezultatīvākais spēlētājs Bredlijs Bīls kājas augšstilba muskuļa traumas dēļ nespēlēja un nepiedalīsies arī nākamajā cīņā. “Hawks” vienībā 36 punktus guva Trejs Jangs. Vēl 28 punkti bija Džonam Kolinsam, 25 punktus guva Bogdans Bogdanovičs, bet desmit punkti un 22 atlēkušās bumbas bija Klintam Kapelam.

“Wizards” ar 32 uzvarām 69 spēlēs ieņem desmito vietu Austrumu konferencē un ir stabilā pozīcijā, lai piedalītos “play-in” spēlēs.”Hawks” ar 38 panākumiem 69 dueļos ir piektā un, visticamāk, sezonu turpinās ar “play-off”. Trešdien abas komandas Atlantā aizvadīs vēl vienu savstarpēju spēli. NBA pamatturnīrā komandas aizvadīs 72 spēles, kas ir par desmit mazāk, nekā ierasts.