Nepārspētais Habibs pret nokautu meistaru Geidži – gada cīņa par čempiona titulu vieglajā svarā

Habibs Nurmagomedovs un Džastins Geidži
Habibs Nurmagomedovs un Džastins Geidži | Foto: Essentially Sports

Šovakar Abū Dabī “Ultimate Fighting Championship” (UFC) rīkotā pasākuma “” ietvaros tiks aizvadīta cīņa par čempiona titulu vieglajā svara kategorijā, nepārspētajam krievu cīkstonim Habibam Nurmagomedovam (28-0) dodoties oktagonā pret jostas pagaidu īpašnieku amerikāni Džastinu Geidži (22-2). Habibs čempiona titulu aizstāvēs jau trešo reizi karjeras laikā.

Cīņu pasākuma sākums paredzēts plkst. 21:00 pēc Latvijas laika, savukārt vakara “saldais ēdiens” jeb Nurmagomedova un Geidži cīņa sagaidāma aptuveni pēc plkst. 23:00. Pēc mediju aplēsēm, krievu cīkstonis šovakar nopelnīs 10 miljonus ASV dolāru, kamēr amerikānis saņems 6 miljonus ASV dolāru.

 

View this post on Instagram

 

If this doesn’t fire u up for next week….. NOTHING will

A post shared by Dana White (@danawhite) on

Habibs oktagonā dosies pirmo reizi kopš 2019.gada septembra, kad cīņu pasākuma “UFC242” ietvaros trīs raundu duelī pieveica Dastinu Porjē, otro reizi veiksmīgi aizstāvot savu čempiona titulu, savukārt amerikāņu cīkstonim sagādājot sesto neveiksmi 31 cīņā.

Pagājušajā gadā Nurmagomedovam oktagonā bija jātiekas ar Toniju Fergusonu, taču cīņa nenotika, jo Covid-19 pandēmijas ietekmē Krievija ierobežoja gaisa satiksmi, liedzot krievu cīkstonim iespēju ierasties uz pasākuma norises vietu. “UFC249” tika pārcelts no aprīļa uz maiju, savukārt Habibu tajā aizstāja viņa šī vakara pretinieks .

Neskatoties uz ilgo prombūtni, Habibs joprojām tiek uzskatīts par vienu no visdraudīgākajiem “UFC” cīkstoņiem, ieņemot otro vietu “pound-for-pound” labāko cīkstoņu reitingā neatkarīgi no svara kategorijas.

“Klausieties, es domāju, ka, ja Habibs sestdien pārspēs Džastinu, viņš kļūs par “pound-for-pound” cīkstoni nr.1. pasaulē. Viņš ir ceļā uz savu “GOAT” statusu,” preses konferencē pirms gaidāmās cīņas viedokli pauda organizācijas prezidents Dana Vaits.

32 gadus vecais Nurmagomedovs ir nepārspētais UFC čempions. Jauktās cīņas mākslas sportā (MMA) viņš startē kopš 2008.gada, savukārt savu “UFC” debiju krievu cīkstonis piedzīvoja 2012.gada janvārī. Šobrīd viņam pieder garākā uzvaru sērija MMA.

Vakanto UFC čempiona jostu Nurmagomedovs ieguva 2018.gada aprīlī, oktagonā pārspējot ranga 11.vietas īpašnieku amerikāni Elu Jakvintu. Vēlāk Habibs aizvadīja divas cīņas, kurās veiksmīgi aizstāvēja savu čempiona jostu – pirmajā duelī tika pieveikts īru cīkstonis Konors Makgregors, bet vēlāk līdzīgu likteni piedzīvoja arī Porjē.

Geidži, savukārt, ir UFC vieglā svara pagaidu čempions, kurš par jostas pretendentu kļuva maijā. Cīņu pasākuma “UFC249” ietvaros Geidži uzvarēja tautieti Toniju Fergusonu, izcīnot ceturto panākumu pēc kārtas. Lai arī līdz šim amerikānis UFC oktagonā ir devies vien septiņas reizes, labāko cīkstoņu rangā neatkarīgi no svara kategorijas viņš ieņem 7.vietu.

31 gadu vecais Geidži jauktās cīņas mākslas sporta veidu pārstāv kopš 2011.gada. No 2013. līdz 2016.gadam amerikānis pārstāvēja “WSOF” organizāciju, kur bija čempions vieglā svara kategorijā, un, aizvadot piecas veiksmīgas jostas aizstāvības cīņas, pārcēlās uz UFC.

Organizācijā, kuru jau 19 gadus pēc kārtas sekmīgi vada Dana Vaits, Geidži ieradās ar nepiekāpīga cīkstoņa reputāciju. Džastins to apstiprināja jau savā pirmajā duelī, sarīkojot iespaidīgu cīņu ar Maiklu Džonsonu. Geidži cīņu atstāja kā uzvarētājs, pārspējot pretinieku ar tehnisko nokautu. Vēlāk Geidži un Džonsona tikšanās oktagonā tika atzīta par 2017.gada labāko cīņu.

Pēc žilbinoša UFC karjeras sākuma Geidži piedzīvoja divas sakāves – no Edija Alvareza un Dastina Porjē. Neskatoties uz to, Geidži spēja atgūties, uzlabot savu tehniku un nu, cīņas ar Nurmagomedovu priekšvakarā, Džastins var lepoties ar četrām pēc kārtas uzvarām. Amerikānis pārspēja Džeimsu Viku, Edsonu Barbosu, Donaldu Serone un Toniju Fergusonu, sagadājot savam tautietim pirmo zaudējumu astoņu gadu laikā. Fergusons saņēma spēcīgu Geidži sitienu, viņa seja bija asinīs, savukārt situāciju glāba vien tiesneša signāls.

Var teikt, ka situācija, kādu pasaulē radījis koronavīruss, Geidži nāca par labu, jo tieši viņa dēļ amerikānis ieguva iespēju doties laukumā pret Fergusonu, kā arī rezultātā saņemt atbilstošu atlīdzību par uzvarētu cīņu – iespēju stāties aci pret aci ar Habibu un, iespējams, kļūt par pirmo, kurš krievu cīkstoni spēs uzvarēt.

Džastins ir izteikts nokautu meistars un tiek uzskatīts par vienu no UFC visbīstamāko sitienu īpašniekiem. Geidži pretiniekus nokautējis 19 no 22 cīņām, kurās amerikānis oktagonu atstājis nepārspēts. Viņam ir ļoti spēcīgs labās rokas sitiens – lai par to pārliecinātos, pietiek pārskatīt cīņas ar Edsonu Barbosu, Džeimsu Viku vai Donaldu Seroni, kurās Geidži nokautēja pretinieku jau pirmajā raundā.

Geidži savu sportista karjeru sāka četru gadu vecumā reslingā, jau skolas gados kļūstot par divkārtēju Arizonas štata čempionu šajā cīņas sportā. Skolas gados viņš bija tik lielisks, ka spēja iegūt sporta stipendiju studijām universitātē. Jau būdams students, Geidži bija viens no labākajiem ASV cīkstoņiem savā svara kategorijā.

Viesos pie populārā podkāstera, džiu-džitsu melnās jostas īpšašnieka un UFC komentētāja Džo Rogana pasaulē populārajā podkāstā “Joe Rogan Experience” Geidži atklāja aptuvenu gaidāmās cīņas plānu – sitieni ar kājām pa ķermeņa apakšdaļu, ātrums un distances ievērošana. “Jāturas tālāk no oktagona tīkla, taču tam nepieciešamas kājas. Es turēšu distanci no viņa [Habiba], izmantojot kāju veiklību, un tas viņam cīņu padarīs neērtu,” atklāja amerikānis.

Tāpat arī pats Nurmagomedovs nekad nav slēpis gaidāmās cīņas stratēģiju. “100 reizes metīšu viņu gar zemi,” preses konferencē pirms gaidāmās tikšanās ar Geidži atklāja Habibs.

Pēc apskatnieku domām, Habibs, visticamāk, centīsies noguldīt Geidži uz oktagona grīdas un noslēgt cīņu sev ierastā veidā ar sāpju paņēmienu, kamēr amerikānis no visiem spēkiem centīsies palikt oktagona centrā un paļauties uz savu pārsteidzošo tehniku un iespaidīgo sitienu.

Geidži ir lielisks cīkstonis un vien pati uzvara pār Fergusonu jau dot tiesības amerikānim būt labāko vidū, tomēr šī vakara “saldajā ēdienā” Habibs joprojām tiek uzskatīts par neapstrīdamu favorītu. Cīņa noteiks, kurš no sportistiem patiešām ir labākais vieglajā svara kategorijā, tāpēc abiem gaidāmā cīņa ir īpaši svarīga.

Cīņas gaitu var ietekmēt psiholoģiskais aspekts. Nurmagomedovs oktagonā dosies ne vien pēc gada pārtraukuma, bet arī pēc personīgas traģēdijas – vasarā no koronavīrusa bojā gāja sportista tēvs un viņa personīgais treneris Abdulmanaps. Psiholoģiskais noskaņojums saistībā ar tēva nāvi var ietekmēt Habiba gatavību cīņai, jo sportista tēvs visu mūžu bijis Habiba lielākais mentors, palīdzot viņam sasniegt cīņas sporta virsotnes.

Abdulmanaps un Habibs Nurmagomedovi, sportazinas.com
Abdulmanaps un Habibs Nurmagomedovi | Foto: Kirill KUDRYAVTSEV / AFP

Kad Nurmagomedovs veiksmīgi aizstāvēja savu čempiona titulu pret Makgregoru un Porjē, abos panākumos bija jūtama tēva roka, taču šovakar gaidāmajā cīņā Abdulmanaps vairs nebūs blakus.

Krievu cīkstonim tā ir iespēja pierādīt, ka viņš joprojām ir neuzvarams un viņa tēva traģiskā nāve neietekmēs meistarīgā sportista rezultātus. Nav šaubu, ka sava tēva piemiņas dēļ Nurmagomedovs izies uz cīņu īpaši koncentrējies.

Kā ziņo ārvalstu mediji, Habibs pašlaik ne ar vienu nekontaktējas un ir pilnībā veltījis sevi sagatavošanās procesam. Iespējams, pēc tēva nāves Habibs sācis trenēties ar divkāršu jaudu, lai ar uzvaru godinātu tēvu un viņa trenera nopelnus. Cīkstoņa apņēmību pierāda fakts, ka sešas dienas pirms cīņas krievu sportists jau bija nometis 8,5 kg svara.

Geidži, savukārt, ļoti vēlēsies pierādīt, ka viņš nav tikai kārtējais Habiba upuris, bet gan tas, kurš spēs likt kapitulēt dagestāņu cīņas “mašīnai”. “Tā ir lielākā cīņa manā dzīvē – bez šaubām,” konferences zvanā raidījumam “MMA Junkie” neilgi pirms cīņas atzina Geidži.

Visa pasaule zina, kā cīnās Habibs, taču neviens nav spējis izdomāt veidu, kā viņu apturēt. Varbūt Geidži būs pirmais, kurš to spēs un apbēdinās krievu cīkstoņa līdzjutējus?

Vismaz pats Geidži par to ir pārliecināts:“Kad es nokautēšu Habibu, tūkstošiem viņa fanu raudās. 24.oktobrī es radīšu reālas briesmas, un tās būs daļa no šīs cīņas.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par