Nepaveicās likmē? “Liepājas” futbolists rasistiski apvaino bijušo Bertāna un Pasečņika komandas biedru

25/02/2024 12:10
Nokopēts
Eduards Tīdenbergs

Amerikā dzimušais Gvinejas izlases basketbolists Šenons Evanss, kurš iepriekšējās sezonās bija Daira Bertāna un Anžeja Pasečņika komandas biedrs Seviljas “Real Betis” vienībā, sociālajos tīklos publicējis attēlu, kurā viņu rasistiski apvainojis Latvijas futbola kluba “Liepāja” aizsargs Eduards Tīdenbergs.

Evanss vakar savā vietnes “Instagram” profilā publicēja attēlu no savām personīgajām ziņām, kurā Tīdenbergs bija apvainojis gan pašu Evansu, gan Gvineju, šīs valsts basketbolistus nosaucot par vergiem, tāpat novēlot viņiem sadegt ellē.

Ņemot vērā, ka pats Tīdenbergs savos apvainojumos runāja par “likmju valsti”, noprotams, ka futbolists, visdrīzāk, bija veicis likmi totalizatorā uz Gvinejas basketbola izlases spēli Āfrikas čempionāta kvalifikācijas mačā pret Tunisiju, kurā piedalījās arī Evanss. Gvineja piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 78:85.

Pats Tīdenbergs pēcāk atvainojās, vainu gan neuzņemoties. Viņš norādīja, ka “viņam ir žēl par sliktajām lietām, kas tika rakstītas no viņa konta”. “Visi, kuri mani pazīst, zina, ka es cienu visas valstis un cilvēkus. No manas puses tādas sliktas lietas vairs neatkārtosies,” rakstīja futbolists.

Tīdenberga taisnošanās gan nebija pietiekami spēcīgs arguments, jo izskanējusī informācija ir nonākusi Latvijas Futbola federācijas (LFF) Ētikas komitejas redzeslokā. Komiteja drīzumā lietu izskatīs.

29 gadus vecais Tīdenbergs “Liepāju” pārstāv kopš 2020. gada. Karjeras laikā viņš aizvadījis 216 spēles Virslīgā.

 

 

TOP notikumi
1
X
2
2.45
3.5
2.75
1.83
4
3.6
1.12
7.5
14.5
2.85
4.1
2.05
5
4.2
1.57
1.42
4.2
6
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām