Neskaidra “Kurbada” komandas dalība nākamajā sezonā Latvijas čempionātā

Andis Pikāns, sportazinas.com
Andis Pikāns Foto: LSM, LTV7/Sporta Studija

Latvijas vicečempionu hokejā “Kurbada” komandas īpašnieks Andis Pikāns sarunā ar portālu “Tvnet” aizvadīto sezonu vērtēja kā izdevušos, jo padevies veiksmīgs starts gan Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa izcīņā, gan spraiga cīņa par “Optibet” hokeja līgas (OHL) čempionu kausu.

Tiesa komandas īpašnieks atzina: “Mēs ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) runājam “katrs savā valodā”. Šīs strīds jāizšķir trešajai pusei. Apsveram iespēju taisnību meklēt ar tiesas palīdzību. Šobrīd esmu nopietnā pārdomu procesā. Viss, protams, atkarīgs no tiesas lēmuma, bet nopietni domāju, vai nākamsezon “Kurbads” vispār startēs Latvijas čempionātā.”

Pikāns uzskata, ka LHF neievēroja OHL reglamentu, ļaujot “Mogo” uzbrucēja Rihardam Marenim spēlēt pusfināla un fināla sērijās. LHF joprojām ir pārliecināta, ka reglaments ticis ievērots, tāpēc nesaprotot “Kurbada” īpašnieka vēlmi tiesāties.

LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols izteicās: “Esmu vairākas stundas pavadījis sarunās ar Pikāna juristu. To laikā neizskanēja neviens juridisks arguments, tikai interpretācijas. Uzsveru vēlreiz: neviens reglamenta punkts nav pārkāpts. Rīgas “Dinamo” nespēlē Krievijas atklātajā čempionātā, palasiet KHL nolikumu! Tāpēc arī Marenim nebija liegts atgriezties “Mogo” komandā, kuras pieteikumā viņš bija visas OHL sezonas garumā,” skaidroja Koziols.”

Jau ziņojām, ka 8. martā LHF saņēma trīs OHL klubu parakstītu (“Kurbads”, “Zemgale”/LLU, “Prizma”) iesniegumu par “Mogo” uzbrucēja Mareņa dalību Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs. Iesniegumā klubu pārstāvji izklāstīja savus argumentus, kas, viņuprāt, liedz minētajam spēlētājam dalību Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs.

“Mogo” komanda aizvadītajā nedēļas nogalē otro reizi pastāvēšanas vēsturē kļuva par Latvijas čempioni hokejā. “Mogo” vienība “Optibet” OHL finālsērijas sestajā spēlē izbraukumā ar 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja iepriekšējo divu gadu čempionus “Kurbads”, sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar 4-2.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par