Neskatoties uz nespēlēšanu “Mestis” līgā, Ābols turpināt vadīt “Zemgale/LBTU”

09/06/2023 10:47
Nokopēts
Artis Ābols

“Optibet” hokeja līgas (OHL) čempionvienības “Zemgale/LBTU” direktors Aivars Zeltiņš sarunā ar “Latvijas Radio” komentējis komandas lēmumu nākamajā sezonā nespēlēt Somijas “Mestis” līgā, kā arī ieskicēja kluba nākotnes plānus.

Jau vēstīts, ka vakar Jelgavas vienība paziņoja par lēmumu, ka nākamajā sezonā Somijas pēc spēka otrajā līgā tā nespēlēs. “Pamatā droši vien ir finansiālie aspekti, bet vairāk Somijas pusē. Respektīvi, arī tur klubiem ir budžeti, ceļošanas un dzīvošanas izdevumu kopums ir pietiekami liels, tādēļ arī nākamajā sezonā, visticamāk, tur [“Mestis” līgā] nebūsim,” iemeslus atklāja Zeltiņš.

“Otrkārt, ir runas par Ziemeļvalstu līgas izveidi, kurā varētu piedalīties divi Latvijas labākie klubi. Mēs pat varētu iet šādu ceļu, bet durvis uz “Mestis” nav aizvērtas, šobrīd tās varētu būt pusatvērtas,” teica Jelgavas komandas direktors. “Šobrīd klubu koncentrēju uz darbību Baltijas čempionātā, un, ja kaut kādas lietas mainīsies, tad arī publiskosim šo ziņu.”

“Mūsu mērķis joprojām būs U20, U23 vecuma čaļi, kuriem vēlamies dot treniņbāzi un virzīt Latvijas hokeju tālāk. Tāpat šobrīd atklāts jautājums ir Baltijas čempionātu un kāds tas nākamgad varētu būt. Runājam ar Igaunijas komandu, “Kurbads” arī varētu pievienoties,” par kluba nākotnes ceļu stāstīja Zeltiņš. “Plašāk tiešām kaut ko grūti komentēt – strādāsim, domāsim, meklēsim veidus, jo ir skaidrs, ka pamatā tas, ko mums vajag, ir kvalitatīvas spēles un pietiekamā skaitā. Protams, tā ir problēma uzturēt profesionālu komandu, ja ir tikai 30 spēles regulārajā sezonā.”

“Vienmēr šo procesu [labāka piedāvājuma gadījumā ļaut hokejistiem doties uz citiem klubiem] esmu uzskatījis kā pašsaprotamu, jo, ja spēlētajam ir labāki un kaut kādi piedāvājumi, tad ir jābrauc [prom]. Protams, ir jāskatās, kas tā par līgu, kādā vecumā ir sportists, bet galvenais, lai tam spēlētājam ir izaugsme. Katrā ziņā mūsu mērķis nav spēlētājus noturēt juridiski ar līguma palīdzību,” pauda “Zemgale/LBTU” direktors, piebilstot, ka galvenais treneris Artis Ābols ar saviem asistentiem paliks amatā. “Treneru korpuss paliks tāds pats, tāpat arī viss apkalpojošais personāls.”

“Zemgale/LBTU” nākamsezon Somijas “Mestis” līgā nespēlēs

 

TOP notikumi
1
X
2
3.1
3.4
2.15
5
4.4
1.55
19.07
4
3.75
1.65
1.49
4.6
5.5
1.19
7.5
11.5
1.3
-
3
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām