Neskatoties uz saslimšanu, Neilands finišē “Giro d’Italia” posmā

Krists Neilands, sportazinas.com
Foto: Isreal Cycling Academy

Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands no profesionālās kontinentālās komandas “Israel Cycling Academy” svētdien, spītējot saslimšanai, finišēja prestižā daudzdienu velobrauciena “Giro d’Italia” 15.posmā, uzvaru svinot itālim Dario Kataldo no “Astana” vienības.

Šajā posmā riteņbraucējiem bija jāveic 232 kilometri ar trim kāpumiem pēdējos 60 kilometros. Atrāvienā piedalījās un līdz pašām beigām līdzās turējās divi itāļi, Kataldo finiša spurtā pārspējot savu tautieti Matiu Kataneo no “Androni Giocattoli – Sidermec” vienības.

Viņi finišēja pēc piecām stundām 48 minūtēm un 15 sekundēm, bet vēl 11 sekundes atpalika četri riteņbraucēji, kuru galvgalī bija brits Saimons Jeitss no “Mitchelton-Scott” komandas. Šajā grupiņā bija arī kopvērtējuma līderis Rihards Karapass no Ekvadoras (“Movistar”).

Tikmēr ilgstoši kopvērtējuma vadībā bijušo Primožu Rogliču (“Jumbo-Visma”), kurš ir vicelīderis, piemeklēja ķibele – slovēnis nepilnus piecus kilometrus pirms finiša ietriecās metāla barjerā, kā rezultātā viņa velosipēds kļuva nevadāms. Viņš finišēja 40 sekundes aiz Karapasa un bija 13.vietā.

Savukārt Neilands ir apaukstējies, taču tas viņam netraucēja finišēt un gūt 134.vietu. Kopā ar latvieti finišēja arī vairāki viņa komandas biedri, kuri atbalstīja Neilandu trasē.

Pirmdien riteņbraucējiem būs brīvdiena, bet otrdien gaidāmās tūres smagākais posms, kas gan lavīnas draudu dēļ ir nedaudz samazināts.

Kopvērtējumā vadībā ir Karapass, kurš par 47 sekundēm apsteidz Rogliču. Tikmēr trešais ir itālis Vinčenzo Nibali (“Bahrain Merida”) kurš Karapasam zaudē vienu minūti un 47 sekundes.

Savukārt Neilands kopvērtējumā atrodams 104.vietā, līderim zaudējot teju divarpus stundas. Jauno braucēju ieskaitē viņš ir 26.vietā.

Neilands “Giro d’Italia” velobraucienā piedalās otro gadu pēc kārtas. Debiju viņš piedzīvoja pērn, kad kopvērtējumā izcīnīja 73.vietu, bet jauno braucēju konkurencē – 16.pozīciju. Augstāko vietu viņš izcīnīja 11.posmā, kurā bija trīsdesmitais, bet šogad vienā etapā jau pārspēja savu rekordu, ieņemot 28.pozīciju individuālajā braucienā.

Šī gada “Giro d’Italia” velobrauciens 21 posma garumā ilgs līdz 2.jūnijam. Šogad prestižās sacensības notiek jau 102.reizi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par