Nešvilas “Predators” pirms izslēgšanas spēlēm pastiprināsies ar “Jokerit” uzbrucēju

22/02/2018 18:38
Nokopēts
Ēli Tolvanens, www.sportazinas.com

Viens no šīs sezonas lielākajiem hokeja atklājumiem ir Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Helsinku “Jokerit” uzbrucējs Ēli Tolvanens, kurš šobrīd arī pārstāv Somijas izlasi Pjončanas Ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Tikai 18 gadus vecais hokejists savā pirmajā profesionālajā sezonā KHL aizvadījis 47 spēles, kuru laikā atzīmējies ar 17 vārtiem, 17 rezultatīvām piespēlēm, kā arī 28 soda minūtēm un pozitīvu lietderības koeficientu (+12), kļūstot par vienu no komandas līderiem.

Savukārt, pārstāvot Somijas izlasi Olimpiskajās spēlēs, talantīgajam uzbrucējam ar piecās spēlēs nopelnītiem deviņiem punktiem izdevies kļūt par izlases rezultatīvāko spēlētāju.

Kā jau bija gaidāms, šādu sniegumu novērtē arī Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Nešvilas “Predators”, kura izvēlējās Tolvanenu 2017. gada jauno spēlētāju izvēles ceremonijas pirmajā kārtā ar trīsdesmito izvēli.

“Mums būs sagatavots līgums, ko Tolvanenam parakstīt, lai viņš varētu ierasties šeit. Tāds ir plāns. Ir notikušas arī jautrākas lietas (piedāvāti maiņu darījumi – red.). Nevēlos to apgalvot par 100 procentiem, nekad tā nedaru, bet, jā, mūsu mērķis ir viņu iegūt,” situāciju raksturo “Predators” ģenerālmenedžera asistents Pols Fentons.

Lai arī Somijas izlase Olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā piekāpās Kanādas valstsvienībai, jaunais somu talants šajā spēlē demonstrēja atzīstamu sniegumu. Turklāt Tolvanens ir atkārtojis otru labāko Olimpisko spēļu rādītāju punktos, ko guvuši spēlētāji līdz 19 gadu vecumam. Par diviem punktiem vairāk bijis tikai leģendārajam Ērikam Lindrosam, kurš 1992. gadā, pārstāvot Kanādas izlasi, aizvadīja par trīs spēlēm vairāk.

Sagaidāms, ka klubs nemainīs tiesības uz spēlētāju, kamēr hokejists nav sevi parādījis pret NHL spēlētājiem. Komandā šobrīd ir vairāki spēlētāji ar ilgtermiņa līgumiem, tāpēc tai ir ļoti izdevīgi parakstīt talantīgu jauno spēlētāju, kuram sākumā būs jānoslēdz debitantu līgums, kurš būs spēkā uz trīs sezonām, būtiski neietekmējot komandas algu griestus.

Jāatzīmē arī fakts, ka Ēli Tolvanens ir jaunākais spēlētājs KHL vēsturē, kurš spēles laikā izcēlies ar trīs gūtiem vārtiem jeb “hat-trick”.

 

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām