Neticama drāma “grēku pilsētā” – Leklērs labo kļūdu un pēdējā līkumā izrauj otro vietu

19/11/2023 09:38
Nokopēts
Serhio Peress un Šarls Leklērs

Svētdien agrā rīta stundā pēc Latvijas laika ekstravagantajā Lasvegasā dramatiskā Pirmās formulas (F1) sacīkstē “Ferrari” pilots Šarls Leklērs pēdējā līkumā apsteidza “Red Bull” braucēju Serhio Peresu un burtiski izrāva meksikānim no rokām otro vietu.

Tikmēr par uzvarētāju, kā ierasts, kļuva čempions Makss Verstapens, neskatoties uz to, ka viņš pašā sākumā saņēma piecu sekunžu sodu par “netīru” Leklēra apdzīšanu. Verstapens sodu izcieta sacensību laikā, taču viņš tik un tā apsteidza visus priekšā esošos braucējus un finišēja pirmais.

Sacīkšu laikā bija vērojamas neskaitāmas interesantas cīņas, tostarp arī Peress un Leklērs nedaudz pakutināja nervus Verstapenam, tomēr galu galā viss nostājās savās vietās. Leklērs bija nostiprinājies otrajā vietā, taču 43. aplī vienā no līkumiem nobloķējās viņa mašīnas riepas un Monako braucējs izslīdēja, kas palīdzēja Peresam izrauties viņam garām. Tomēr noslēdzošajā aplī Leklērs reabilitējās un pēdējā DRS zonā apsteidza Peresu, tiekot pie otrās vietas. Pēc sacensībām Leklērs vairākkārt atzinīgi izteicās par Vegasas posmu, uzsverot aizraujošās cīņas trasē.

Leklērs sacīkstes sāka no pirmās starta vietas, kamēr Verstapens pēc kvalifikācijas bija otrais. Labu sniegumu nodemonstrēja Estebans Okons un Lenss Strols – pirmais no 17. vietas pacēlās uz ceturto, bet otrais no 14. pozīcijas tika līdz piektajai pozīcijai. Četras pozīcijas zaudēja Džordžs Rasels, kurš sāka ceturtais, bet finišēja astotais, savukārt zināma frustrācija bija “Williams” komandā, jo Aleksandrs Albons un mājinieks Logans Saržants sāka sestais un septītais, bet noslēgumā abi palika ārpus punktiem, proti, 12. un 16. vietā.

Serhio Peress, Makss Verstapens un Šarls Leklērs

Serhio Peress, Makss Verstapens un Šarls Leklērs | Foto: F1

Vegasas “Grand-Prix” kopvērtējums

Image

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām