“Nets” īpašnieks domā par darbiniekiem un šķiras no prāvas naudas summas

Džozefs Cajs, sportazinas.com
Džozefs Cajs | Foto: NY Post

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Bruklinas “Nets” īpašnieks Džozefs Cajs, rūpējoties par visiem “Barclays Center” darbiniekiem, no savas kabatas nodrošinās ikvienam pilnvērtīgas algu izmaksas koronavīrua Covid-19 laikā.

Cajs ziedos sešus miljonus dolāru, lai visiem “Nets” arēnas darbiniekiem būtu pilna apjoma algas par aprīli un maiju. Tāpat viņš sedzis izmaksas par 1000 mākslīgajiem plaušu ventilatoriem Ņujorkas slimnīcām.

Līdz ar to pandēmijas laikā nevienam “Barclays Center” strādniekam tuvākajos mēnešos nebūs finansiālu problēmu vīrusa izplatības dēļ.

56 gadus vecais Taivānā dzimušais kanādiešu miljardieris Cajs pirms diviem gadiem iegādājās 49% “Nets” organizācijas par vienu miljardu ASV dolāru, turklāt viņa mērķis jau kopš iegādes brīža bija līdz 2021./22. gada sezonai nopirkt arī atlikušo kluba daļu, ko izdevies realizēt pērn septembrī.

Cajam pieder ne tikai NBA klubs, bet arī 2012. gadā uzceltā “Barclays Center” arēna, kuras ietilpība basketbola mačos ir 15 795 skatītāju, bet koncertos – 19 tūkstoši, kā arī G Līgas komanda Longailendas “Nets”.

Darījuma kopējā summa bija 3,5 miljardi dolāru. Tas ir rekords, jo neviens nav maksājis šādu summu par kādas profesionālas sporta komandas iegādi. Iepriekšējais īpašnieks Mihails Prohorovs 2010. gadā 80% “Nets” komandas un 45% vienības arēnas iegādājās par 365 miljoniem dolāru un līdz ar to, pārdodot komandu, nopelnīja iespaidīgu summu.

Iepriekš lielākas summas tikušas maksātas tikai par Hjūstonas “Rockets” un Nacionālās futbola līgas (NFL) komandu Karolīnas “Panthers”. To īpašnieki par katru no šīm komandām šķīrās no 2,2 miljardiem dolāru (1,97 miljardi eiro).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par