“Nets” nespēj apturēt Fīniksas uzbrukumu

11/11/2019 08:09

Latviešu basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Bruklinas “Nets” aizvadītajā naktī izbraukumā ar 112:138 atzina Fīniksas “Suns” basketbolistu pārākumu.

“Nets” deviņās spēlēs izcīnījuši četrus panākumus, kamēr Fīniksa jauno sezonu iesākusi negaidīti veiksmīgi: sešas uzvaras un trīs zaudējumi.

Rodions Kurucs spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa, laukumā pavadot deviņas minūtes, kuru laikā uzbrucējs atzīmējās ar trīs gūtiem punktiem un vienu atlēkušo bumbu. Rodions realizēja savu vienīgo izpildīto metienu spēlē, grozā raidot tālmetienu. Tāpat latvietis vienu reizi bloķēja pretinieka metienu, pieļāva divas kļūdas, kā arī izpelnījās vienu noteikumu pārkāpumu. Cīņu Kurucs noslēdza ar “+/-” rādītāju “-2”.

“Nets” rindās neviens no basketbolistiem nespēja gūt vairāk kā 20 punktus. Ierastā punktu mašīna Kairijs Ērvings realizēja 7 no 16 izpildītajiem metieniem, cīņu noslēdzot ar 15 gūtiem punktiem. Spensers Dinvidijs pievienoja 18 gūtus punktus, bet vismaz trīs punktus guva visi 13 spēlei pieteiktie basketbolisti.

“Nedomāju, ka spēles gaitā izmetu kaut vienu soda metienu, kas parāda, cik agresīvs biju,” pēc spēles sacīja Ērvings, norādot, ka jūtas vainīgs par zaudējumu. “Liela atbildības deva jāuzņemas man, gan Rikija Rubio neitralizēšana, gan atrašanās pareizajās vietās nenotika.”

Fīniksa labu sniegumu demonstrēja jau spēles sākumā, kad pirmās ceturtdaļas laikā spēja sakrāt pat 19 punktu pārsvaru. “Nets” bija spiesti atspēlēties, kas arī izdevās, tomēr katru reizi, kad rezultāta starpība tika samazināta līdz minimumam, “Suns” atkal ieslēdza apgriezienus un atrāvās. Otrajā ceturksnī “Nets” panākot 44:46, Fīniksa atbildēja ar 22:6 izrāvienu, bet cīņas otrajā puslaikā vadības grožus vairs neatlaida.

Fīniksas komandas rindās veiksmīgu spēli aizvadīja Spānijas izlases saspēles vadītājs Rikijs Rubio, kurš 12 rezultatīvām piespēlēm pievienoja arī 22 gūtus punktus. Kā ierasts, rezultatīvi spēlēja aizsargs Devins Bukers, kurš atzīmējās ar 27 gūtiem punktiem.

21 gadu vecais Kurucs šajā sezonā tiek izmantots krietni mazāk nekā iepriekšējā. Septiņu spēļu laikā caurmērā latvietis laukumā pavada 11,7 minūtes, izceļoties ar 2,3 gūtiem punktiem un 2,7 atlēkušajām bumbām zem groziem.