“Nets” vasaras ēdienkarte: Rasela paturēšana un Kuruca konkurenta atrašana

04/05/2019 15:17
Nokopēts
Rodions Kurucs, www.sportazinas.com

Rodiona Kuruca stāsts ir par smagu darbu un kritiķu apklusināšanu. Pēc pilnas programmas. Arī pati vienība, kas cēsiniekā atklāja dimantu, no neglītā pīlēna kļuvusi par vienību, kas piesaista pat neitrālu līdzjutēju uzmanību. Basketbolisti “Nets” izskata kā savu nākotnes darba vietu, bet līgas funkcionāri un apskatnieki nebeidz slavēt Bruklinā notikušās pārmaiņas. Vai Ņujorkas galvenā komanda vēljoprojām ir “Knicks”? Protams, bet “Nets” ar savu pieeju lietām, potenciālu un iespēju izmantošanu ienesusi svaigu gaisu neveiksmīgajā Ņujorkas basketbola druvā.

Kurucs ir “Nets” pilnā loze, kas tikai pasvītro kluba ģenerālmenedžera Šona Marksa un galvenā trenera Kenija Atkinsona paveikto. Realitātes devai gan jāatceras, ka pirmās kārtas izvēle bosnietis Džanans Musa šosezon piedalījās vien deviņās spēlēs, pārsvarā cīnoties ar dažādām traumām un spēlējot fārmklubā. Tātad – Musa ar Kurucu samainījās ar lomām, tāpēc var droši teikt – savā ziņā Kurucs izglāba Marksu. Ja Kurucs neuzspīdētu, Marksa veikumu draftā varētu arī apšaubīt.

No komandas, kas atgādināja rēgu bez resursiem šobrīd aina ir krietni pozitīvāka. Visi, kam nav slinkums, Ņujorkā sit uz pleca “Nets” organizācijai, jo tā no vienības, kas nebija simpātiska nevienam, kļuvusi par potenciālu galamērķi līgas zvaigznēm. Velkot paralēles ar nemākulīgo “Knicks” menedžmentu, pāri Bruklinas tiltam mītošie ļaudis var lepoties. Markss no sev piešķirtajiem apelsīniem spiež karalisku sulu, kamēr “Knicks” negrasās mainīt savu imidžu.

Gudra organizācija ar pamatiem – tā tiek raksturota pašreizējā “Nets” seja. Pirms sezonas par viņiem runāja maz, jo patiesībā jau nekas interesants komandas tuvumā nenotika, bet pēc aizvadītās sezonas, kad “Nets” spēja iekļūt “play-off”, komanda kļuvusi iemīļota arī neitrālu līdzjutēju vidū – ar spēli, attieksmi, potenciālu. Jo Amerikā patīk stāsti par “underdogiem”, par komandām un spēlētājiem, kas apklusina kritiķus. Pelnrušķītes stāstiem.

Redzot “Nets” progresu, no komandas bez skaidras vīzijas, bez drafta izvēlēm… Atceramies grandiozo darījumu ar Bostonas “Celtics”, kad uz Bruklinu ceļoja Kevins Gārnets un Pols Pīrss, toreiz “Nets” pārdeva dvēseli, lai iegūtu basketbola zvaigznes, kas jau iesoļoja savā norietā. Rezultāts – vairākas sezonas bez nopietnām drafta izvēlēm pirmajā kārtā, lieli kontrakti, kas aizņēma lielu daļu no pieejamās naudas zem algu griestiem. Markss, kurš skolojās Sanantonio “Spurs” sistēmā, nu šos iepriekš savārītos mēslus ir izstrebis. Un arī basketbolistu un viņu pārstāvji skati sāk pievērsties “Nets” – spēlēt Ņujorkā vēlas visi.

Bruklinas Nets, www.sportazinas.com

Foto: Soobum Im/USA Today

Respektablais Ņujorkas basketbola apskatnieks Frenks Isola savā blogā pauž viedokli, ka “Nets” beidzot brīvo aģentu tirgū varēs sacensties ar bagāto kaimiņu tilta otrā pusē. Bet cīņa šajā vasarā solās būt grandioza, jo uz brīvām kājām, lasi, bez līgumiem, būs vesela plejāde ar “All-Star” kalibra spēlētājiem. Un šoreiz Marksa zvanus zvaigžņu aģenti uzklausīs ar neviltotu interesi, jo Bruklina, pastiprinoties ar pāris pareizajiem elementiem, var gāzt kalnus.

Par brīvajiem aģentiem kļūs tādi spēlētāji kā: Kavai Lenards no Toronto “Raptors”, Kevins Durants no “Warriors”, viņa komandas biedrs Klejs Tompsons, Filadelfijas “76ers” pārstāvji Tobiass Heriss un Džimijs Batlers, Bostonas “Celtics” līderis Kairijs Ērvings, “All-Star” aizsargs no Šarlotes Kemba Volkers. Un tie ir tikai skaļākie vārdi – dūži kāršu kavā, kas nolikta izspēlei. Un, ja ar to ir par maz, tad kavā vēl ir “kungi un dāmas” – Nikola Vučevičs no Orlando, vārda brālis Mirotičs no “Bucks”. Tālāk nāk universālais Kriss Midltons, Als Horfords, Marks Gasols un saraksts turpinās…

“Nets” ir pietiekami naudas zem algu griestiem, lai pie zināmiem apstākļiem un maiņām, iegūtu savā īpašuma pat divus atzīstamus aktīvus. Tomēr realāks variants ir viena spīdekļa piesaiste un kāds labs lomas spēlētājs. Ziemeļamerikas basketbola apskatnieki gan norāda, ka vairāk ticams ir scenārijs, ka Markss vienosies ar spēlētājiem, kas auguši Bruklinas tuvumā. Un tādi sarakstā ir vairāki. Visaktīvāk tiek runāts par Tobiasu Herisu, Kuruca pozīcijas spēlētāju, kurš pāris gadu laikā nomainījis vairākas komandas, īsti vēl nerealizējot savu milzīgo potenciālu. Heriss nāk no Bruklinas un jau paspējis dot signālus, ka šis galamērķis viņam būtu vairāk kā pieņemams.

Arī Kairijs Ērvings un Kemba Volkers ir Ņujorkas puiši, tomēr izlaušanās sezonu ir aizvadījis vienības saspēlnieks D’andželo Rasels, kurš vasarā kļūs par ierobežoti brīvo aģentu. Likt diviem šāda kalibra aizsargiem dalīt bumbu – to Atkinsons nevēlas, tādēļ Marksa darbības lauks ir paplašinājies. Komandas komplektācija nākamajai sezonai būs atkarīga no tā, kādus spēlētājus “Nets” spēs piesaistīt brīvo aģentu tirgū.

Tobiass Heriss, www.sportazinas.com

Tobiass Heriss
Foto: Bill Streicher-USA TODAY Sports/Scanpix/LETA

Zīmīgi, ka eksperti par “Nets” galveno prioritāti spēlētāju rekrūtēšanas sakarā min ceturto pozīciju – vietu laukumā, kuru Atkinsons uzticēja cēsiniekam Kurucam. Atkinsons vēlas vienībā redzēt mūsdienīgu basketbolistu, ceturtās pozīcijas pārstāvi ar labu metienu no distances. Tas gan nav akmens latvieša lauciņā, tomēr, ja komanda vēlas, ko vairāk par pirmo “play-off” kārtu, tieši šaja pozīcijā nepieciešams papildinājums. Un no pieejamajiem spēlētajiem vasarā visatbilstošākā būtu vietējā Tobiasa Herisa kandidatūra, bet kā nākamais tiek minēts “Bucks” pārstāvis Kriss Midltons, kurš gan nav tīrs ceturtais, tomēr uzskatāms par ļoti universālu spēlētāju, kurš Atkinsona zīmējumā lieliski iederētos. Interesanta būtu arī cita “Bucks” pārstāvja Mirotiča kandidatūra.

Tomēr tiek pieļauts arī scenārijs, ka “Nets” nolems šaja vasarā nepiesaistīt nevienu lielo zvaigzni, gaidot nākamo 2020. gadu, kad brīvo aģentu tirgū iepeldēs Entonijs Deiviss, Demars Derozans, Andrē Dramonds un citi augsta līmeņa spēlētāji. Tiesa, gaidāmajā vasarā ir lielāks izvēļu sortiments, bet 2020. gadā arī pircēju būs mazāk (komandas ar pietiekami elastīgiem algu grieztiem), kas situāciju izlīdzina.

Pieņemot to, ka Rasels arī nākamajā sezonā vadīs “Nets” saspēli, saņemot jaunu līgumu, bet vienībā paliks arī ierobežoti brīvais aģents Randejs Holiss-Džefersons (7,4 miljoni), kamēr veterāni Džarets Dadlijs, Eds Deiviss un Demārs Karols netiks pie jauniem līgumiem – Marksam būs pieejams 21,2 miljoni zem algu griestiem, bet “praktiskie” algu griesti, ieskaitot arī greznības nodokli, mērāmi nepilnu 55 miljonu apmērā. Bez Holisa-Džefersona šī summa pieaugtu attiecīgi līdz 28,6 miljoniem.

Šī summa var krietni palielināties, ja “Nets” maiņas darījuma (vai kontrakta izpirkšanas) veidā varētu atbrīvoties no vairāk kā 18 miljonus sezonā pelnošā aizsarga Alena Kraba, kurš aizvadītaja sezonā caurmērā atzīmejies ar 9,7 punktiem spēlē. Krabam tīri tehniski pēc šīs sezonas beidzās līgums, bet basketbolists no savas spēlētāja opcijas neatteicās. Kraba aizmainīšana var būt sarežģīts darbiņš. Lai tiktu no 27 gadus vecā basketbolista vaļā, iespējams, ka maiņas darījumā nāktos iesaistīt arī vērtīgākus aktīvus, piemēram, kādu no divām izvēlēm gaidāmajā draftā (17. un 27. pirmajā kārtā un 31. otrajā).

Karsts kartupelis Marksa rokās būs savu pirmo “All-Star” sezonu aizvadījušais Rasels. Eksperti uzskata, ka par 99% aizsargs turpinās pārstāvēt Bruklinu, tomēr ir vairāki varianti par darījuma struktūru. Rasels var noslēgt četru gadu līgumu par 117,2 miljoniem dolāru – šādu piedāvājumu var izteikt kāda cita komanda, bet “Nets” to varēs pielīdzināt, paturot Raselu sev. Pati Bruklina ir tiesīga piedāvāt 158,1 miljonu līgumu par piecām nākamajām sezonām. Šādu līgumu parakstīšana attiecīgi nozīme 33,8 vai 36 miljonu gada algas čeku.

Dadlejs un Karols ir Kuruca konkurenti par minūtēm laukumā. Ja viņi komandu pamet, bet pievienojās, teiksim, iekārotais Heriss, Kuruca minūtēm laukumā nevajadzētu mainīties. Tiesa, uz jautājuma zīmes var nonākt viņa vieta starta pieciniekā. Rodions arī gaidāmajā sezonā būs svarīga “Nets” pamatrotācijas sastāvdaļa kopā ar Raselu, Sairisu Levertu, Spenseru Dinvidiju, Džo Herisu, Holisu-Džefersonu, (Tobiasu Herisu) un centru Džaretu Alenu.

Atkinsons zina, ka Kurucam, lai kļūtu par nākamo Andreju Kiriļenko vēl priekšā smags darbs un cīņa par minūtēm, kuras jau šķietami tika izcīnītas aizvadītajā sezonā. Kuruca otrā sezona būs smagāka kā pirmā, jo nāksies ne tikai cīnīties par vietu zem saules, bet arī pierādīt, ka viņš nav vienas sezonas hits, jo līdzīgu piemēru netrūkst. Jācer, ka “Nets” apetīte aprobežosies ar stratēģiski jau nospraustiem mērķiem, nelaupot latviešu uzbrucējam iespējas turpināt iecementēt savu vārdu basketbola mekā uz palikšanu.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.44
4.8
6.5
2.8
2.95
2.65
1.75
3.4
3.9
2.05
3.8
3.25
1.21
7
11
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām