ČL reakcijas: “Neviens mums neticēja”, “Tā bija mana pēdējā spēle ČL”, Gvardiola vaino tiesnešus

11/04/2018 10:59

Vakardien izspēlētās UEFA Čempionu līgas pirmās divas ceturtdaļfināla atbildes spēles nesa kā jaunus prieka un eiforijas brīžus uzvarētājiem, tā sarūgtinājumu un agoniju zaudētājiem.

Vienā no fantastiskākajiem izslēgšanas dueļiem Čempionu līgas vēsturē “AS Roma” spēja teju brīnumaini atspēlēt viesos iekrāto 1:4 deficītu, mājās ar 3:0 apspēlējot līdz šim teicami sezonu aizvadījušo “Barcelona.”

Emocionāls pēc uzvaras bija “Romas” pirmo vārtu guvējs bosnietis Edins Džeko: “Jūs nevariet iedomāties, cik šīs ir neaprakstāmas sajūtas! Vienā vārdā – traki! Neviens mums neticēja.”

Pēc uzvaras vienaldzīgs nepalika arī bijušais ilggadējais un nemainīgi klubam uzticīgais “Roma” futbolists Frančesko Toti: “Dzīvot šajās [“Romas” – aut. piez.] krāsās ir vērts šādu brīnišķīgu momentu dēļ!”

Tikmēr sērīgs noskaņojums bija otrā nometnē – “Barcelona” kapteinis Andress Injesta atzina, ka šī, iespējams, bija pēdējā Čempionu līgas spēle viņa karjerā: “Pašlaik komandai ir ļoti psiholoģiski. Mēs ļoti vēlējāmies uzvarēt Čempionu līgā, taču mums tas atkal neizdevās. Iespējams, ka šī ir mana pēdējā spēle šajā turnīrā.”

“Ir smagi. Vēl smagāku to padara tas, ka mēs tā vienkārši izlaidām pirmajā mačā iegūto handikapu. Čempionu līgā netiek piedotas nekādas vaļības,” noslēdza 33 gadus vecais futbolists.

Cits Katalonijas kluba pussargs Serhio Buskets atzina, ka “”Roma” gāja “kauls-kaulā”, viņi parādīja vajadzīgo attieksmi un viņi beigu beigās bija labāki visos spēles aspektos.”

Futbolists atzīmēja, ka “Barcelona” vienībai nezināmu iemeslu dēļ tas viss iztrūka.

Romieši jau pašā sākumā mūs piespieda pie saviem vārtiem, kā rezultātā mums bija jāmēģina virzīties uzbrukumā ar tālajām piespēlēm. Pēc šādām spēlēm nākas ļoti pārdomāt savus pieņemtos lēmumus. Vēlos atvainoties faniem par smago zaudējumu. Mums tagad jākoncentrējas uz atlikušo sezonas daļu Spānijā,” pēc zaudējuma teica viesu galvenais treneris Ernesto Valverde.

Tā bija tikai otrā reize šī prestižā turnīra vēsturē, kad kādai komandai pēc trīs vārtu deficīta iekrāšanas pirmajā spēlē pēcāk izdodas triumfēt divu maču kopsummā. Iepriekš tas 2003./2004. gada sezonā bija izdevies Akoruņas “Deportivo” – Spānijas vienība mājās ar 4:0 sagrāva “AC Milan”, summā atspēlējoties no 1:4 un iekļūstot pusfinālā. Četru vārtu starpību (0:4) izdevies iedzīt vienīgi “Barcelona”, kas pagājušās sezonas astotdaļfinālā neticamā veidā pēdējo desmit minūšu laikā iesita nepieciešamos trīs vārtus, ar 6:1 triumfējot pār Čempionu līgas nelaimes putnu Parīzes “Saint Germain”.

Itālijas laikraksts Il Messaggero “Romas” triumfu nosaucis par “leģendāru atspēlēšanos”, kamēr spāņu mediji Sport Diario un Mundo Deportivo savas pirmās lapas iekrāsojuši melnā krāsā un ar skaļiem virsrakstiem: “Katastrofa bez attaisnojumiem” un “Romas krišana”.

Tikmēr kaislības nerimās arī salīdzinoši vēsākajā Mančestrā, kur pašreizējā Anglijas Premjerlīgas līdere “City” arī atbildes mačā piedzīvoja absolūtu izgāšanos pret kolorītā vācu trenera Jirgena Klopa vadīto “Liverpool” – 1:2.

Divu spēļu summā piedzīvotajā fiasko (1:5) daļu vainas uz tiesnešiem novēla “City” galvenais treneris Peps Gvardiola, kurš atbildes spēlē pēc pirmā puslaika tika aizsūtīts uz tribīnēm.

Vēl pirmā puslaika beigās “City” kluba futbolists Līrojs Sanē iesita bumbu “Liverpool” vārtos, tomēr tiesneši šķietami kļūdaini fiksēja aizmuguri [bumba atsitās pret “Liverpool” aizsargu Džeimsu Milneru, ne pret aizmugures stāvoklī esošo Mančestras spēlētāju – aut. piez.], tādējādi rezultātam nekļūstot 2:0 par labu mājiniekiem, kas varēja pamatīgi ietekmēt spēles gaitu.

“Tiesnešiem pārtraukumā teicu, ka Līroja Sanē vārtu guvums bija jāskaita, bet par to tiku aizsūtīts uz tribīnēm. Šāda līmeņa sacensībās arbitru lēmumi ir svarīgi. Tiesnesis ir īpašs puisis, kuram patīk būt atšķirīgam. Lai arī ko cilvēki redzētu laukumā, viņš pieņems pretēju lēmumu,” savu nostāju emocionāli pauda Gvardiola.

“Es neticēju, kad ieraudzīju, ka “Roma” ir tikusi tālāk, es neticēju. Komanda, kas zaudējusi Mohamedu Salāhu [“Liverpool” pirmo vērtu guvējs vakardienas mačā – aut. piez.] tagad spēlēs Čempionu līgas finālā. Neticami!” sev raksturīgajā stilā iznākumu komentēja “Liverpool” treneris Klops.

Vācietis uzslavēja savas komandas saņemšanos pēc ātri (otrajā minūtē) ielaistajiem vārtiem: “Mums bija jāiziet cauri grūtam pirmajam puslaikam. Mēs zinājām, ka “City” mūs sākumā pamatīgi spiedīs, tomēr es biju pārliecināts, ka mums būs pāris labas iespējas pretuzbrukumos, ko mēs arī izmantojām. Otrajā puslaikā ar bumbu spēlējām daudz kompaktāk.”

Klops uzsvēra arī vakara gaviļnieka Sadio Manē un brazīlieša Firmino lomu šajā cīņā: “Sadio sev pasniedza lielisku Dzimšanas dienas dāvanu, gūstot uzvaras vārtus (2:1). Viņš un “Bobijs” [Firmino – aut. piez.] izdarīja neatsveramu un milzīgu melno darbu laukuma flangos.”

Uzvarētāju komandas aizsargs Endijs Robinsons atzina, ka “”City” šobrīd ir neapstrīdami labākā komanda Anglijas Premjerlīgā, tomēr “Liverpool” par spīti pirmajā puslaikā piedzīvotajām problēmām bija labākā komanda divu spēļu summā.”

“Ātri ielaistie vārti noteikti palīdzēja komandai sapurināties,” komentēja cits viesu aizsargs Džeimss Milners.

Arī “City” vienīgo vārtu guvējs Gabriels Hesuss atzina “Liverpool” futbolistu pārākumu tieši šajās divās spēlēs: “Mēs ceturtdaļfinālā spēlējām ļoti slikti, tādēļ uzskatu, ka “Liverpool” pusfinālā ir iekļuvusi pelnīti. Pēc manis iesistajiem vārtiem mēs sākām dominēt un mums bija cerības, tomēr puslaika beigās neieskaitītais Līroja Sanē vārtu guvums krasi mainīja spēles gaitu.”

Jāatzīmē, ka vakardienas mačā tika sasniegti arī divi rekordi:

• “Liverpool” kļuva par Anglijas klubu rekordistu vienā sezonā Čempionu līgā gūto vārtu (33) ziņā.
  • Neviena komanda vienas sezonas laikā nekad nebija trīsreiz apspēlējusi Papa Gvardiolas trenēto vienību.

Komandas, kas uzvarēs divu spēļu summā, iekļūs pusfinālā, kas notiks aprīļa un maija vidū, savukārt turnīra fināls 26.maijā paredzēts Ukrainas galvaspilsētā Kijevā.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Madrides “Real”, kas izšķirošajā spēlē ar 4:1 sagrāva Turīnas “Juventus”.