“New York Post”: Porziņģa vērtība pirms maiņas uz Dalasu bija krietni kritusies

Vēl 20 mēnešus atpakaļ, pirms 2017. gada Nacionālās basketbola asociācijas () drafta Ņujorkas “Knicks” klubu uzrunāja citas līgas vienības, piedāvājot maiņas darījumos iesaistīt ņujorkiešu vērtīgāko spēlētāju Kristapu Porziņģi.

Bostonas “Celtics” bija gatava pretī dot vērtīgus līdzekļus un drafta izvēles tiesības, kamēr Fīniksas “Suns” bija ar mieru šķirties no savas zvaigznes Devina Bukera, kā arī piekrita apmainīties ar drafta izvēles numuriem, kas būtu ļāvis “Knicks” tikt pie somu talanta Lauri Markanena – spēlētāju, kuru par fiziski attīstītāku un potenciāli mazāk traumatisku par Porziņģi uzskatīja tobrīd “Knicks” prezidenta krēslā sēdošais Fils Džeksons.

Kā ziņo “New York Post”, janvāra izskaņā pie “Knicks” durvīm neviens klubs ar līdzīgiem piedāvājumiem vairs neklauvēja.

Jau ziņots, ka “Knicks” janvāra pēdējā dienā veica iespaidīgu maiņu, kurā bija iesaistīts arī latviešu basketbolists. Tā rezultātā liepājnieks nokļuva Dalasas “Mavericks” komandā, bet kopā ar 23 gadus veco latvieti no Ņujorkas prom devās arī trīs aizsargi – Tims Hārdavejs juniors, Kortnijs Lī un Trejs Bērks. Savukārt “Knicks” savā rīcībā ieguva Vesliju Metjūzu, aizsargu Denisu Smitu junioru un centru Deandrē Džordanu, kā arī divas nākotnes pirmās kārtas drafta izvēles.

“Komandas negāza viņu durvis ar piedāvājumiem par Porziņģi,” situācijai tuvu stāvošs cilvēks atzina “New York Post”. “Interese bija, taču ne tuvu tāda, kāda tā bija savulaik no Bostonas un Fīniksas.”

“Knicks” galdā bijuši aptuveni 8-10 maiņas darījumu piedāvājumi, tomēr ne viens nebija tik atbilstošs kā Dalasas izteiktais, jo Ņujorkas kluba vadība sazinājās tikai ar tām komandām, kas apmaiņā pret Porziņģi piedāvāja sekojošo:

-Topošo zvaigzni vēl savā debitanta līgumā (Deniss Smits juniors)
-Spēlētājus ar pēdējiem līguma gadiem (Metjūzs, Džordans), kas vasarā ļautu izbrīvēt līdzekļus divu superzvaigžņu piesaistei
-Vienu vai divas pirmās kārtas izvēles tiesības nākotnes draftos

“Nevis vienas, bet veselu divu drafta tiesību iegūšanu “Knicks” uzskatīja par lielisku ieguvumu,” maiņas darījuma aizkulises komentē “New York Post” avots.

“Knicks” arī bija ieinteresēti aizsūtīt Porziņģi uz Ņūorleānas “Pelicans” apmaiņā pret līgas superzvaigzni Entoniju Deivisu, turklāt ņujorkieši esot centušies pārliecināt “pelikānu” ģenerālmenedžeri Delu Dempsu nevilcināties, jo situācija var mainīties ātri un negaidīti, liecina Dempsam tuvu stāvoša cilvēka teiktais.

Tomēr “Pelicans” neesot jutušies komfortabli par maiņu, kas ļautu iegūt Porziņģi, jo klubā bija pamatotas aizdomas, ka Kristaps nevēlēsies Ņūorleānā pēcāk parakstīt jaunu ilgtermiņa līgumu. Šī pilsēta neesot nodrošinājusi pietiekami lielas tirgus un mārketinga iespējas liepājnieka svītai.

Turklāt stundu pēc liktenīgās tikšanās ar “Knicks” vadību 31. janvārī Porziņģa pārstāvji esot iesnieguši sarakstu ar vēlamajiem maiņas darījuma galamērķiem, taču tas bijis jau par vēlu, jo noruna ar “Mavericks” jau bija “sazīmēta” dienu iepriekš.

“Bažas radīja viņa savainojuma sekas, tas, ka viņš nebija spēlējis jau 12 mēnešus, kā arī, kas notiek viņa galvā un kādas ir viņa patiesās spējas laukumā,” kritumu Porziņģa vērtībā centās skaidrot “New York Post” uzrunātais cilvēks “Knicks” iekšienē. “Viņi nebija milzīgā starā par Kristapu.”

Jau kopš liepājnieka neierašanās uz 2016./2017. gada sezonas “exit meeting” jeb sezonas izskaņas tikšanos ar kluba vadību NBA gaiteņos tiek runāts, ka bijušās “Knicks” zvaigznes vietā lēmumus lielākoties pieņem viņa brālis un aģents Jānis, kuram nereti ir ļoti augstas, pat nesaprātīgas prasības un mērķi.

Daudziem par lielu pārsteigumu, desmit dienas kopš negaidītā maiņas darījuma ar “Mavericks” Ņujorkas kluba līdzjutēji (vismaz sociālajos tīklos) jau pamazām apraduši ar notikušo. Bez tā, ka Kristaps jau nav izgājis laukumā kopš februāra, Jānim visu šo laiku arī bija izdevies turēt savu brāli lielākoties neredzamu Ņujorkas publikai. Lielu daļu no rehabilitācijas Porziņģis pavadīja Spānijā, Madrides “Real” mediķu un treneru uzraudzībā. Nekādu publisku atrādīšanos vasarā. Septembrī Kristaps ieradās uz kluba mediju dienu, taču pēcāk ar žurnālistiem vairs nerunāja.

Milss tikšanās laikā ar medijiem atklāja, ka Porziņģis janvārī uzsāks intensīvākas nodarbības kopā ar “Knicks” treneriem, kā arī neizslēdza iespējamību redzēt Kristapu jau pilna kontakta treniņos ar pārējiem komandas biedriem vēl pirms atkārtotām medicīniskajām pārbaudēm februāra vidū.

Ka ziņo situācijai tuvu stāvoši avoti, Porziņģis janvārī piedalījās vien dažās nodarbībās kopā ar “Knicks” treneriem un viņa klātbūtne komandas pasākumos un treniņos kļuva par arvien retāku parādību.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par