NHL apskatnieks: Šaubos, ka Merzļikins/Korpisalo būs “Blue Jackets” atbilde vārtsargu jautājumos

Elvis Merzļikins, sportazinas.com
Elvis Merzļikins | Foto: Twitter.com/AlisonL

Nacionālās hokeja līgas () apskatnieks Skots Barnsaids uzskata, ka latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina un somu ripu ķērāja Jonasa Korpisalo duets nākamsezon nebūs atbilde Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargu jautājumā.

Apskatnieks uzskata, komandai vajadzētu piesaistīt vārtsargu, kurš jau iepriekš ir veiksmīgi apliecinājis savas prasmes NHL kā pirmais vārtsargs.

“Jarmo Kekalainenam [“Blue Jackets” ģenerālmenedžeris] šovasar būs jāpieņem svarīgi lēmumi vārtsargu jautājumā,” raksta Barnsaids. “Korpisalo ir labs rezerves vārtsargs, bet vai viņam ir īpašības, lai kļūtu par 60 spēļu vārtsargu, kurš var pacelt “Blue Jackets” nākamajā līmenī?”

Ne viens vien Ziemeļamerikas mediju apskatnieks ir rakstījis, ka “Blue Jackets” šobrīd nevar justies droša vārtsargu līnijā galvenokārt tādēļ, ka Korpisalo parasti bijis rezerves vārtsargs, bet Merzļikins NHL vēl nav debitējis. Tāpat arī Kīts Kinkeids nav uzskatāms par stabilu pirmo vārtsargu, jo pēdējās divās sezonās viņš NHL laukumā bijis 82 spēlēs, bet iepriekš spēlēja vien periodiski.

“Kolumbusas galvenais prospekts Merzļikins būs sastāvā, bet šaubos, ka viņš un Korpisalo būs atbilde uz vārtsargu jautājumu. Esmu gan dzirdējis viedokli, ka Merzļikins varētu būt nākamais Džordans Binningtons, kurš šosezon negaidīti veiksmīgi no fārmkluba iekļāvās Sentluisas “Blues” komandā un izglāba komandas sezonu,” turpina apskatnieks.

Barnsaids gan uzskata, ka pirmais numurs, visticamāk, būs Korpisalo, kā arī raksta, ka “Blue Jackets” būs sarežģīti brīvo aģentu tirgū iegūt vēl kādu stabilu vārtsargu. Pēc apskatnieka domām komanda varētu mēģināt piesaistīt tādus vārtsargus kā Petru Mrazeku vai Robinu Lēneru.

Iepriekš Latvijas hokeja leģenda Artūrs Irbe pauda viedokli, ka Kolumbusas vienība ar Merzļikinu rēķinās, jo jau šogad parakstīja līgumu “nodedzinot vienu gadu no iesācēja līguma”. Tāpat komandā, visticamāk, nepaliks pašreizējais pirmais numurs Sergejs Bobrovskis, kurš gan to vēl nav oficiāli apstiprinājis.

Merzļikins sezonas gaitā noslēdza līgumu ar “Blue Jackets”, atvadoties no Šveices vienības “Lugano”, kur pavadījis teju visu savu karjeru. Merzļikins nākamajā sezonā pretendēs uz vietu “Blue Jackets” komandā, bet šobrīd viņš pārstāv Latvijas izlasi pasaules čempionātā. Viņš pirmo un trešo spēli pret Austriju (5:2) un Itāliju (3:0) nespēlēja, bet vārtos stājās otrajā duelī pret Šveici (1:3).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par