NHL atļaus hokejistu ģimenēm doties līdzi un atbalstīt savus radiniekus klātienē

Pitsburgas
Pitsburgas "Penguins" fani | Foto: NHL

Nacionālā hokeja līga () pieņēmusi lēmumu, ka, sākot no konferenču finālu stadijas, hokejistu ģimenēm būs atļauts atbalstīt savus radiniekus un pat dzīvot ar viņiem vienā viesnīcas istabā, ziņo TSN žurnālists Frenks Seravalli.

Jau vēstīts, ka NHL plāno atsākt čempionātu jūlija beigās. Līgas izvēle krita uz divām pilsētām – Toronto un Edmontonu. Sākotnēji komandām būs atļauts atvest uz bāzes pilsētu 52 cilvēkus, ieskaitot hokejistus, personālu, īpašniekus u.t.t. Zīmīgi, ka līga pieprasījusi katram klubam paņemt līdzi arī vienu darbinieku no preses dienesta, ar nosacījumu, ka tas notiks brīvprātīgi.

Kā zināms, cīņu par Stenlija kausu turpinās 24 komandas. Kamēr pa četriem klubiem no Austrumiem un Rietumiem jau garantēja sev vietu konferences ceturtdaļfinālā, 16 vienībām izslēgšanas turnīrs sāksies ar t.s. “play-in” turnīru. Sadalītas astoņos pāros, komandas aizvadīs sērijas līdz trīs uzvarām, tādējādi noskaidrojot vēl astoņus nākamās kārtas dalībniekus.

“Play-in” turnīrā spēlēs arī divas latviešu hokejistu pārstāvētās vienības – Elvja Merzļikina Kolumbusas “Blue Jackets” cīnīsies pret Toronto “Maple Leafs”, bet Teodora Bļugera Pitsburgas “Penguins” – pret Monreālas “Canadiens”.

Pirmajos “play-off” raundos sportistiem būs jāiztiek bez savu radinieku atbalsta, tie varēs ierasties, sākot no konferenču fināliem. Pēc žurnālistu aprēķiniem, sportistiem būs jāpavada bez ģimenēm ap piecām nedēļām.

Katru dienu tiks veikta liela testēšana, jo analīzes uz Covid-19 tiks ņemtas ne tikai spēlētājiem un treneriem, bet pat viesnīcu apkopējām. Paredzēts, ka katru dienu tiks veikti ap 2000 testu.

Starp periodiem uz soliņiem tiks veikta dezinfekcija. Tajā pašā laikā tiek ziņots, ka spēļu laikā treneriem būs atļauts neizmantot sejas maskas.

Jāatzīmē, ka NHL sanitāro protokolu vēl jāapstiprina spēlētāju arodbiedrībai (NHLPA). Kriss Džonstons no TSN paredz, ka tas varētu notikt ne agrāk par 10. jūliju. Spēlētājiem joprojām paliek iespēja nepiedalīties sezonas turpinājumā bez jebkādām sankcijām. Lēmumu jāpaziņo ne vēlāk kā trīs dienas pēc protokola apstiprināšanas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par